مضراب تبلت، ابزار ایرانی برای نواختن موسیقی روی گجت های موبایل -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مضراب تبلت، ابزار ایرانی برای نواختن موسیقی روی گجت های موبایل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

این روزها با جستجوی ساده ای در فروشگاه های موجود برای دانلود اپلیکیشن ها می توان انواع اپلیکیشن های نواختن موسیقی از قبیل سنتور، درام و پیانو را مشاهده کرد. حمید رحمانی مخترع ایرانی است که با ایجاد مضراب تبلت، امکان نواختن در این اپلیکیشن ها را برای ساز هایی نظیر سنتور و درام تسهیل کرده است.

نکته ای که می توان در زمان کار با اپلیکیشن های نواختن موسیقی به روشنی دید، آزاردهنده بودن کار با این اپلیکیشن ها به دلیل ماهیت مصنوعی آن ها است که این موضوع نیز نتیجه ی بکارگیری صفحه ی نمایش و استفاده از انگشت برای نواختن سازی نظیر سنتور است. حمید رحمانی با ساخت مضراب برای تبلت سعی کرده تا حدودی حس نواختن موسیقی با استفاده از تبلت و گوشی هوشمند را به واقعیت نزدیک تر کند.

رحمانی در خصوص مضراب برای تبلت چنین اظهار نظر کرده است:

با توجه به تلفیق تکنولوژی، هنر و نقش انکار ناپذیر مضراب در انتقال ایده های موسیقی نوازنده، بر آن شدیم تا مضراب تبلتی را به عنوان یک گجت ایرانی بسازیم. مضراب تبلت یک گجت ایرانی است که برای اپلیکیشن های ایرانی و خارجی ساخته شده است و کاملا شبیه مضراب های واقعی عمل می کند.

وی با اشاره به اینکه این مضراب نمونه ی خارجی ندارد، آن را برای تمرین موسیقی و نوازندگی سنتور روی تبلت ها بسیار مناسب می داند، چراکه مضراب اصلی سنتور روی تبلت کارایی ندارد.

براساس اطلاعات ارائه شده این مضراب به گونه ای طراحی شده تا پوست دست انسان را برای صفحه ی نمایش گوشی یا تبلت شبیه سازی کند. مضراب برای تبلت در دو نسخه ی سیاه و سفید تولید شده که نسخه ی سیاه به دلیل دقت بالا، حرفه ای تر از نسخه ی سفید رنگ است.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

مضراب تبلت، ابزار ایرانی برای نواختن موسیقی روی گجت های موبایل گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات