در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بزرگترین هارد دیسک جهان ۱۰ ترابایت حجم دارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته مشکلات سخت افزاری از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بزرگترین هارد دیسک جهان ۱۰ ترابایت حجم دارد
هارد دیسک

وسترن دیجیتال تولید هارد دیسک ۱۰ ترابایتی خود را شروع کرد. قبل از این رکورد بزرگترین هارد دیسک جهان در اختیار سیگیتت و هارد دیسک ۸ ترابایتی آن بود.

این هارد دیسک برای کارکرد و مصرف بهینه بالا با هلیوم پر شده است که باعث می شود درجه حرارت آن تا ۵ درجه کمتر از هارد دیسک های کنونی باشد. استفاده از هلیوم به جای هوا باعث دور ماندن رطوبت و آلاینده های دیگر از دیسک سخت خواهد شد.

هارد دیسک
وسترن دیجیتال موفق شده ۷ دیسک مغناطیسی را در بدنه ی این هارد درایو ۳.۵ اینچ جای دهد و به حجم ۱۰ ترابایت در برابر مصرف بهینه تر انرژی دست یابد. همچنین این هارد دیسک برخلاف هارد دیسک ۸ ترابایتی سیگیتت که سال دیگر عرضه می شود، امسال در بازار توزیع می شود.

هارد دیسک های حجیم برای استفاده در بازار سرورها و آرشیو اطلاعات سازمانی استفاده خواهند داشت که با وجود تکنولوژی HelioSeal که باعث مصرف بهینه و خنک این دستگاه می شود، بازار خوبی را در اختیار وسترن دیجیتال قرار خواهد داد. این هارددیسک ها قابلیت استفاده همزمان با SSD ها را دارند و در مدل ۱۰ ترابایتی کم ترین هزینه ممکن را به ازای هر گیگابایت فضای ذخیره سازی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد همچنین نمونه های ۶ و ۸ ترابایتی نیز از این دستگاه ساخته خواهند شد.

وحید خامسی

منبع : zoomit.ir

بزرگترین هارد دیسک جهان ۱۰ ترابایت حجم دارد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات