loading...
هارد دیسک

وسترن دیجیتال تولید هارد دیسک ۱۰ ترابایتی خود را شروع کرد. قبل از این رکورد بزرگترین هارد دیسک جهان در اختیار سیگیتت و هارد دیسک ۸ ترابایتی آن بود.

این هارد دیسک برای کارکرد و مصرف بهینه بالا با هلیوم پر شده است که باعث می شود درجه حرارت آن تا ۵ درجه کمتر از هارد دیسک های کنونی باشد. استفاده از هلیوم به جای هوا باعث دور ماندن رطوبت و آلاینده های دیگر از دیسک سخت خواهد شد.

هارد دیسک
وسترن دیجیتال موفق شده ۷ دیسک مغناطیسی را در بدنه ی این هارد درایو ۳.۵ اینچ جای دهد و به حجم ۱۰ ترابایت در برابر مصرف بهینه تر انرژی دست یابد. همچنین این هارد دیسک برخلاف هارد دیسک ۸ ترابایتی سیگیتت که سال دیگر عرضه می شود، امسال در بازار توزیع می شود.

هارد دیسک های حجیم برای استفاده در بازار سرورها و آرشیو اطلاعات سازمانی استفاده خواهند داشت که با وجود تکنولوژی HelioSeal که باعث مصرف بهینه و خنک این دستگاه می شود، بازار خوبی را در اختیار وسترن دیجیتال قرار خواهد داد. این هارددیسک ها قابلیت استفاده همزمان با SSD ها را دارند و در مدل ۱۰ ترابایتی کم ترین هزینه ممکن را به ازای هر گیگابایت فضای ذخیره سازی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد همچنین نمونه های ۶ و ۸ ترابایتی نیز از این دستگاه ساخته خواهند شد.

وحید خامسی

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات