خیزِ سیگیت برای حضور قدرتمند در بازار حافظه های SSD با خرید فناوری SandForce از LSI -
حافظه های SSD با فناوری SandForce

سیگِیت یکی از کمپانی های فعال در زمینه ی تولید درایوهای SSD است. این کمپانی سال گذشته طیف وسیعی از محصولات را به لطف سرمایه گذاری 40 میلیون دلاری در Virident Sistems روانه ی بازار کرد. اما گویا سیگیت به وضعیت کنونی راضی نبوده و درصدد خرید فناوری SandForce متعلق به LSI و بخش تولید کامپوننت های فلش از Avago است تا در سال جاری شاهد عرضه ی محصولات قدرتمندتری از این کمپانی باشیم.

کمپانی سیگیت برای تصاحب این دو بخش مبلغی برابر با 450 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد که ۸۰ میلیون دلار بیشتر از مبلغی است که LSI در سال 2011 برای در اختیار گرفتن SandForce دست به جیب برده بود. با توجه به خرید کمپانی LSI توسط Avago به قیمت 6.6 میلیارد دلار، به نظر می رسد این کمپانی پیشنهاد خوبی دریافت کرده است.

مدیرعامل کمپانی سیگِیت، استیولوکزو، طی سخنانی اظهار کرد که تصاحب این دو بخش منجر به گسترش طیف محصولات این کمپانی در زمینه ی تولید حافظه های فلش خواهد شد. ضمناً با ورود متخصصان امر به کمپانی، می توان نقشه ی راه مُدونی برای آینده ترسیم کرد تا سیگِیت نقش موثری در بازار رو به رشد این حافظه ها داشته باشد.

هم اکنون بخش اعظمی از حافظه های SSD سیگِیت بر مبنای فناوری کنترلی Link_A_Media توسعه داده می شوند، اما از این پس معادلات تغییر خواهد کرد، چراکه دراختیار داشتن یک فناوری برای تولید حافظه های SSD منجر به تغییر سیاست های این کمپانی خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که آیا فناوری SandForce در اختیار سایر کمپانی ها همچون اینتل، OCZ و کینگ استون استفاده خواهد شد یا خیر.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات