loading...

شرکت انویدیا مجموعه ی جدیدی از تراشه های گرافیکی رده میانی خود برای لپ تاپ ها و دستگاه های قابل حمل مشابه را معرفی کرده که مدل های GTX 960M و GTX 0M شاخص ترین آنها هستند. 

به نقل از زومجی، شرکت انویدیا علاوه بر تراشه های گرافیکی میان رده برای لپ تاپ ها و دستگاه های قابل حمل، سه محصول رده پایین هم معرفی کرده که شامل مدل های GTX 0M، GTX 0M و GTX 0M می شوند. ادعا می شود که همگی این مدل ها راندمان بالاتری را نسبت به گرافیک روی برد مجتمع در پردازنده های شرکت اینتل ارائه خواهند کرد.

هر دو مدل 0M و 960M بر اساس معماری ماکسول بوده و از تراشه های موجود GM107 که دارای ۶۴۰ واحد پردازش گرافیکی هستند ساخته شده اند. مدل 860M هم به عنوان نمونه ای از نسل قبلی، از تراشه ی GM107 استفاده کرده بود اما مدل 960M کنونی با بکارگیری فرکانس کاری بالاتر توانسته راندمان بالاتری را ارائه کند. فرکانس کاری از ١٠٢٩ مگاهرتز در مدل 860M به ۱۰۹۶ مگاهرتز در مدل 960M افزایش یافته اما همچنان از رابط حافظه ی ١٢٨ بیتی و تراشه های GDDR5 با سرعت ۵۰۰۰ مگاهرتز بهره می برد.

اما مدل 0M شباهت زیادی به مدل های 960M و 860M دارد با این تفاوت که از فرکانس کاری پایین تر ۹۱۴ مگاهرتز استفاده می کند. انویدیا همچنین گونه ی دیگری از 0M را هم عرضه کرده که از تراشه های رم DDR3 با سرعت ٢٠٠٠ مگاهرتز پشتیبانی می کند و فقط می تواند کمتر از نیمی از پهنای باند حافظه ی مدل GDDR5 را فراهم کند. این مدل قطعا در دستگاه های ارزان تر و برای کاهش بهای کلی استفاده خواهد شد.

شرکت انویدیا در مورد مدل های ضعیف تر مثل 0M، 0M و 0M اطلاعات زیادی منتشر نکرده، به جز اینکه نسبت راندمان آنها را در قیاس با مدل های رقیب نشان دهد. انتظار می رود مدل 0M حدود ۳ برابر قوی تر از گرافیک مجتمع HD 4400 از اینتل باشد، در حالی که 0M حدود ۳.۵ برابر و مدل 0M هم حدود ۴ برابر سریع تر هستند. هر دو مدل 0M و 0M از سیلیکون های GM108 استفاده می کنند در حالی که مدل 0M بر اساس تراشه ای از معماری نسل قبل Kepler بنا نهاده شده است.

همانند گذشته، شرکای تجاری سازنده ی لپ تاپ مجموعه ای از محصولات جدید خود را همزمان با معرفی این تراشه های جدید به بازار عرضه خواهند کرد که بیشتر آنها نسخه ارتقا یافته ی محصولات کنونی خواهند بود. محصولاتی مانند Alienware 13، Acer Nitro V، HP Omen، ASUS G501، Razer Blade Pro و Lenovo Y50 همگی مدل هایی بر پایه ی تراشه های گرافیکی جدید خواهند بود.

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی و سرگرمی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

زومجی

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات