انویدیا تراشه های گرافیکی جدید موبایل GeForce را معرفی کرد -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد انویدیا تراشه های گرافیکی جدید موبایل GeForce را معرفی کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته مشکلات سخت افزاری از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شرکت انویدیا مجموعه ی جدیدی از تراشه های گرافیکی رده میانی خود برای لپ تاپ ها و دستگاه های قابل حمل مشابه را معرفی کرده که مدل های GTX 960M و GTX 950M شاخص ترین آنها هستند. 

به نقل از زومجی، شرکت انویدیا علاوه بر تراشه های گرافیکی میان رده برای لپ تاپ ها و دستگاه های قابل حمل، سه محصول رده پایین هم معرفی کرده که شامل مدل های GTX 940M، GTX 930M و GTX 920M می شوند. ادعا می شود که همگی این مدل ها راندمان بالاتری را نسبت به گرافیک روی برد مجتمع در پردازنده های شرکت اینتل ارائه خواهند کرد.

هر دو مدل 950M و 960M بر اساس معماری ماکسول بوده و از تراشه های موجود GM107 که دارای ۶۴۰ واحد پردازش گرافیکی هستند ساخته شده اند. مدل 860M هم به عنوان نمونه ای از نسل قبلی، از تراشه ی GM107 استفاده کرده بود اما مدل 960M کنونی با بکارگیری فرکانس کاری بالاتر توانسته راندمان بالاتری را ارائه کند. فرکانس کاری از ١٠٢٩ مگاهرتز در مدل 860M به ۱۰۹۶ مگاهرتز در مدل 960M افزایش یافته اما همچنان از رابط حافظه ی ١٢٨ بیتی و تراشه های GDDR5 با سرعت ۵۰۰۰ مگاهرتز بهره می برد.

اما مدل 950M شباهت زیادی به مدل های 960M و 860M دارد با این تفاوت که از فرکانس کاری پایین تر ۹۱۴ مگاهرتز استفاده می کند. انویدیا همچنین گونه ی دیگری از 950M را هم عرضه کرده که از تراشه های رم DDR3 با سرعت ٢٠٠٠ مگاهرتز پشتیبانی می کند و فقط می تواند کمتر از نیمی از پهنای باند حافظه ی مدل GDDR5 را فراهم کند. این مدل قطعا در دستگاه های ارزان تر و برای کاهش بهای کلی استفاده خواهد شد.

شرکت انویدیا در مورد مدل های ضعیف تر مثل 940M، 930M و 920M اطلاعات زیادی منتشر نکرده، به جز اینکه نسبت راندمان آنها را در قیاس با مدل های رقیب نشان دهد. انتظار می رود مدل 920M حدود ۳ برابر قوی تر از گرافیک مجتمع HD 4400 از اینتل باشد، در حالی که 930M حدود ۳.۵ برابر و مدل 940M هم حدود ۴ برابر سریع تر هستند. هر دو مدل 940M و 930M از سیلیکون های GM108 استفاده می کنند در حالی که مدل 920M بر اساس تراشه ای از معماری نسل قبل Kepler بنا نهاده شده است.

همانند گذشته، شرکای تجاری سازنده ی لپ تاپ مجموعه ای از محصولات جدید خود را همزمان با معرفی این تراشه های جدید به بازار عرضه خواهند کرد که بیشتر آنها نسخه ارتقا یافته ی محصولات کنونی خواهند بود. محصولاتی مانند Alienware 13، Acer Nitro V، HP Omen، ASUS G501، Razer Blade Pro و Lenovo Y50 همگی مدل هایی بر پایه ی تراشه های گرافیکی جدید خواهند بود.

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی و سرگرمی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

زومجی

منبع : zoomit.ir

انویدیا تراشه های گرافیکی جدید موبایل GeForce را معرفی کرد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات