AMD عرضه ی کارت های گرافیک ۸ گیگابایتی سری R9 290X را تایید کرد -

,AMD,R9 290x,VGA,ترفندهای سخت افزار
کارت گرافیک رادئون ۲۹۰

شرکت AMD سرانجام تایید کرد نسخه ی 8 گیگابایتی کارت های گرافیکی سری R9 290X را به بازار عرضه خواهد کرد.

اوایل این هفته، تصاویری از کارت گرافیک ۸ گیگابایتی XFX مجهز به چیپ R9 290X شرکت AMD در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد به زودی این کارت های گرافیک قوی قرار است به بازار عرضه شوند. حال شرکت AMD خود این مسئله را تایید کرد و از همکاری با شرکت های Sapphire، PowerColor و MSI برای عرضه ی کارت گرافیک های ۸ گیگابایتی خبر داد.

مقاله مرتبط:

  • AMD تا سال ۲۰۱۶ معماری جدیدی برای CPU های خود ارائه نخواهد داد
  • مدیرعامل AMD اخراج شد و جای خود را به لیسا سو داد

در حال حاضر شرکت هایی مانند Sapphire، کارت گرافیک های با دو چیپ ۴ گیگابایتی بر روی یک برد عرضه می کنند، اما AMD قصد دارد تا ۸ گیگابایت حافظه گرافیکی را در یک چیپ ارائه دهد.

AMD هنوز قیمت دقیقی برای این سری از کارت های گرافیکی در نظر نگرفته است، اما ظاهرا این شرکت برای رقابت با دو کارت گرافیک قدرتمند GTX 970 و 980 شرکت انویدیا، قیمتی بین این دو را که چیزی حدود ۴۰۰ دلار خواهد بود، در نظر می گیرد. پایین ترین قیمت کارت های گرافیکی سری R9 290X در حال حاضر، نزدیک به ۳۳۰ دلار است.

کارت های گرافیکی ۸ گیگابایتی AMD تا پایان این ماه میلادی به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد. AMD اظهار داشت که هیچ تغییر بنیادی در ساختار چیپ گرافیکی ایجاد نشده است و صرفا حافظه ی آن افزایش پیدا کرده است.

دانیال نوروزی

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات