سامسونگ از این پس برای تولید مانیتور های UHD از تکنولوژی FreeSync شرکت AMD استفاده می کند -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سامسونگ از این پس برای تولید مانیتور های UHD از تکنولوژی FreeSync شرکت AMD استفاده می کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سامسونگ دو مانیتور UD590 و UE850 با پشتیبانی از فناوری FreeSync شرکت AMD رونمایی کرد. FreeSync در واقع جوابِ منبع باز این شرکت به تکنولوژی G-Sync کمپانی انویدیا است.

هر دو تکنولوژی این دو شرکت بزرگ برای هماهنگ سازی تعداد فریم خروجی Refresh Rate مانیتور و همچنین مشکل Screen Tearing به وجود آمده اند.

روابط شرکت کره ای سامسونگ با انویدیا روز های خوبی را سپری نمی کند و هر دو بر سر موضوعات مختلف مثل تقلب در بنچمارک ها یا بر سر پتنت های مختلف با یکدیگر دعوا دارند و حتی همدیگر را به دادگاه کشیده اند. امروز سامسونگ تصمیم خود را نهایی کرد و قراردادی را با شرکت رقیب انویدیا یعنی AMD امضاء کرد تا به موجب آن مانیتور های سامسونگ تا ۵ سال آینده همراه با پشتیبانی از تکنولوژی FreeSync کمپانی AMD عرضه شوند.

مقاله مرتبط:

  • G-Sync انویدیا چیست و چطور مشکل ناهمگامی کارت گرافیک و مانیتور را حل می کند

اما دو تکنولوژی FreeSync و G-Sync با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟ تفاوت در این است که کیت توسعه AMD منبع باز است و سامسونگ می تواند بدون توجه به لایسنس های مختلف آن را با مانیتور های خود ادغام کند. G-Sync هم یکی از دستاوردهای جدید انویدیا برای هماهنگ شدن سرعت نوسازی نمایشگر و کارت گرافیک است. به این صورت که فریم های رندر شده، درست هماهنگ با عوض شدن تصویر نمایشگر، به آن داده شوند. سامسونگ هنوز قیمت این مانیتور های جدید را اعلام نکرده اما آن ها در اندازه های ۲۳.۶، ۲۷ و ۳۱.۵ اینچ در دسترس قرار خواهند گرفت.

امین فیض پور

منبع : zoomit.ir

سامسونگ از این پس برای تولید مانیتور های UHD از تکنولوژی FreeSync شرکت AMD استفاده می کند گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات