انویدیا، GeForce GTX Titan X را با حافظه ی ۱۲ گیگابایتی روانه ی بازار می کند -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد انویدیا، GeForce GTX Titan X را با حافظه ی ۱۲ گیگابایتی روانه ی بازار می کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

انویدیا نسل جدید پردازنده ی گرافیکی خود، GeForce GTX Titan X را با حافظه ی VRAM با ظرفیت ۱۲ گیگابایت و با برچسب قیمت ۱٫۳۴۹ دلاری روانه ی بازار خواهد کرد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط وب سایت چینی Expreview، پردازنده ی گرافیکی جدید تایتان ایکس انویدیا از یک حافظه ی VRAM با ظرفیت ۱۲ گیگابایت بهره خواهد برد. چندی پیش تصاویری از کارت های گرافیک مبتنی بر GM-200 در فروم بایدو در چین منتشر شده بود.

گمانه های مطرح شده حکایت از این دارد که پردازنده ی گرافیکی GM200 به عنوان نسل جدید پردازنده های گرافیکی کپلر GK110 مورد استفاده قرار خواهد گرفت. پردازنده های گرافیکی GTX Titan و GTX 780 پیش از این مبتنی بر GK110 توسعه یافته بودند. انتظار می رود از GM200 برای ساخت پردازنده های گرافیکی پرقدرت و سطح بالای Quadro M6000 انویدیا استفاده شود. براساس اطلاعات منتشر شده، جی تی ایکس تایتان براساس لیتوگرافی ۲۸ نانومتری توسعه یافته و از وجود ۳٫۰۷۲ هسته ی کودا بهره خواهد برد. ضمنا انویدیا این محصول را مبتنی بر معماری مکسول توسعه خواهد داد. کارت های گرافیک مبتنی بر GM200 از اینترفیس حافظه ی ۳۸۴ بیتی GDDR5 پشتیبانی می کنند که امکان بهره گیری از حافظه ی VRAM با ظرفیت ۱۲ گیگابایت را امکان پذیر می سازد. براساس اطلاعات فاش شده از نتایج GPU-Z متعلق به این پردازنده ی گرافیکی، GM200 قادر است ۹۴.۸ گیگاپیکسل را در هر ثانیه رندر کند. شایعاتی نیز منتشر شده که حکایت از امکان تنظیم و توقف کار فن تعبیه شده روی این کارت گرافیکی در زمان انجام پردازش های گرافیکی سبک دارد که البته هنوز تایید نشده است. با استفاده از این ویژگی فن تعبیه شده را می توان در زمانی که کارت گرافیکی پردازش های سنگینی را انجام نمی دهد، خاموش کرد.

با توجه به قدرت خارق العاده ی این پردازنده ی گرافیکی، می توان انتظار داشت با استفاده از کارت های گرافیک مبتنی بر این پردازنده، بازی ها با رزولوشن 4K و بالاتر را اجرا کند. اگرچه هنوز اطلاعات برگرفته از بنچمارک این پردازنده ی گرافیکی منتشر نشده، اما می توان گفت که محصول جدید انویدیا از GTX Titan Black قدرتمند تر خواهد بود. انتظار می رود انویدیا این محصول را در دو نسخه با ظرفیت ۶ و ۱۲ گیگابایت روانه ی بازار کند.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

انویدیا، GeForce GTX Titan X را با حافظه ی ۱۲ گیگابایتی روانه ی بازار می کند گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات