HGST درایو 10 ترابایتی

حدود ۶ ماه از زمانی که HGST هارد دیسک 10 ترابایتی خود را معرفی کرد، می گذرد و اکنون به نظر می رسد کم کم به زمان ورود تجاری آن به بازار نزدیک می شویم. درایو UltraStar HelioSeal از یک طراحی ۷ صفحه ای بهره می برد که هر یک از آن ها 1.43 ترابایت ظرفیت دارند.

 این هارد درایو جدید از فناوری مدرن ثبت مغناطیسی بهره می برد و به منظور افزایش چگالی ثبت، از درون با هلیوم پر شده است که موجب عمر بیشتر و صدای خروجی بسیار اندک می شود.

هنوز تمامی مشخصات فنی این دستگاه ذخیره سازی در اختیارمان قرار ندارد اما می دانیم که این درایو که از فرم فکتور 3.5 میلی متری و رابط SATA 3 برخوردار است، قادر خواهد بود 128 مگابایت کش ارائه دهد. 5 سال ضمانت، 2 میلیون ساعت میانگین زمان بین خرابی (MTBF) و قابلیت Instant Secure Erase برای حذف بی درنگ فایل ها در موقع خطر از دیگر خصوصیات هارد دیسک 10 ترابایتی HGST به شمار می رود.

انتظار می رود این درایوهای 10 ترابایتی پر شده با هلیوم تا پایان سه ماهه ی ابتدایی 2015 به بازار عرضه شوند اما این درایو تنها نمونه ی در دست تولید نیست. HGST از هم اکنون در حال کار روی یک هارد درایو 10 ترابایتی دیگر است. این دیسک سخت که هنوز بصورت رسمی معرفی نشده، قرار است از چگالی ثبت ارتقا یافته برخوردار باشد و امکان ذخیره سازی در این حجم را تنها با ۶ صفحه فراهم کند که رقم 1.66 ترابایت برای هر صفحه را بدست می دهد. هنوز اطلاعاتی در خصوص ویژگی ها و قیمت گذاری این هارد دیسک ها بدست نیامده است.

مسعود آموزگار

منبع : zoomit.ir

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات