چاپگر های سه بعدی و چاپ ستون فقرات -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چاپگر های سه بعدی و چاپ ستون فقرات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته مشکلات سخت افزاری از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چاپگرهای سه بعدی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند، یکی از کاربردهای این چاپگرها در پزشکی است. آخرین شاهکار این چاپگرها چاپ یکی از مهره های ستون فقرات است. در ادامه با زومیت همراه باشید تا بیشتر در این خصوص بدانید.

باز هم چاپگرهای سه بعدی و بازهم شیرین کاری های جدیدی که کم کم دارند به مساله ای عادی برایمان تبدیل می شوند. با توجه به رشد سریعی که این فناوری طی سال های اخیر داشته می توان پیش بینی کرد که به زودی ایده هر خانه یک رایانه به ایده ی هر خانه یک چاپگر تبدیل شود و یک خانواده بتواند تمامی نیاز های خود را از طریق این چاپگرهای همه کاره برطرف کند. آخرین شاهکار این چاپگرها چاپ یکی از مهره های ستون فقرات است. این مهره که برای درمان تباهی دیسک کمر و ناپایداری ستون فقرات به کار رفت برای کمک به رشد دو تکه استخوان جدا از هم درون یک ساختار جامد کامپوزیتی ساخته شده بود. این قطعه قرار است به عنوان جایگزین دیسک آسیب دیده و تغییر شکل یافته برای جدا نگه داشتن مهره ها و کاهش فشار بر روی نخاع به کار رود.

فناوری چاپ سه بعدی اینجا هم همچون سایر حوزه های علم با قدرت حضور یافته و پتانسیل بالایی برای به کار گیری در زمینه های مختلف علم پزشکی را داراست. شرکتی که این قطعه را ساخته از نرم افزار اختصاصی خود برای این کار بهره برده است و جنس این قطعه نیز از پلیمر مهندسی پلی اتر کتون کتون (PEKK) است. این جراحی که حدود دو ماه پیش صورت گرفته است، جراحان تا کنون از عمل خود کاملا رضایت داشته اند.

به گفته ی یکی از پزشکان حاضر در این عمل جراحی : 

این قطعه به آسانی در محل مورد نظر قرار گرفته و فارغ از بی نظمی ها و عدم تقارن محل قرار گیری بدون فشار آوردن به نخاع و ستون فقرات در محل خود قرار گرفت.

در حالی که کل این فرایند در انتظار ثبت شدن به عنوان یک پتنت است شرکت سازنده این قطعه امیدوار است بتواند از این فناوری در سایر قطعاتی که قرار است در بدن به کار روند استفاده کند تا ضمن آسان تر شدن جراحی ها، درصد موفقیت آن ها نیز افزایش یابد، ضمن اینکه می توان از همین فناوری برای سایر قسمت های ستون فقرات نیز بهره برد.

به نظر شما این چاپگرها چه زمانی به خانه های ما راه می یابند؟

‫کاوه جهان آرای‬‎

ابر برچسب ها : انواع پارگی علایم علت دیسک کمر و درمان آن ، دیسک کمر و ورزش درمانی ، دیسک کمر بارداری ، دیسک کمر درمانورزش ، دیسک کمر خفیف چیست ، دیسک کمر در زنان باردار ، رابطه دیسک کمر ورزش ، دیسک کمر و درمان آن ، دیسک کمر و ورزش بدنسازی ، دیسک کمر در ورزشکاران ، دیسک کمر ورزش ، دیسک کمر خفیف ، درمان دیسک کمر در دوران بارداری ، درمان عوارض دیسک کمر دوران بارداری ، دیسک کمر ورزشکاران ، رابطه دیسک کمر و ورزش ، دیسک کمر بدنسازی ، دیسک کمر و ورزش ، درمان علائم علائم دیسک خفیف کمر ، درمان دیسک کمر دوران بارداری ، درمان علت فتق عمل بسته دیسک کمر چیست ، دیسک کمر و راه درمان ان ، دیسک کمر و راههای درمان آن ، دیسک کمر در بارداری ، دیسک کمر به انگلیسی ، دیسک کمر چیست ، ارتباط دیسک کمر با ورزش ، دیسک کمر در دوران بارداری ، عوارض راههای درمان ورزش برای نشانه های دیسک خفیف کمر ، رابطه دیسک کمر با ورزش ، علایم پارگی بیماری دیسک کمر چیست؟ ، معنی دیسک کمر به انگلیسی ، دیسک کمرحرکات ورزشی ، تاثیر دیسک کمر بارداری ، درمان دیسک کمر ورزشکاران ، دیسک کمر در دوران حاملگی ، دیسک کمر و بدنسازی ، دیسک کمر و بارداری ، دیسک کمر

منبع : zoomit.ir

چاپگر های سه بعدی و چاپ ستون فقرات گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات