اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تماشا کنید: تجاری سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تماشا کنید: تجاری سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته مشکلات سخت افزاری از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تماشا کنید: تجاری سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران
,3d, concrete, printing,ترفندهای سخت افزار

فناوری چاپ سه بعدی ظرفیت فوق العاده ای دارد، به طوری که یک شرکت چینی توانست 10 خانه را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در مدت یک روز بسازد. در حقیقت با استفاده از این فناوری در چند سال آینده این امکان برای معماران وجود دارد که تنها با طراحی در صفحه ی مانیتور و دادن دستور چاپ، خانه ی طراحی شده ی خود را به شکل واقعی مشاهده کنند.

این هفته دانشگاه انگلیسی Loughborough قراردادی با یکی از شرکت های ساختمانی منعقد کرد که بر اساس آن پژوهشگران دانشکده ی مهندسی ساخت و عمران فناوری چاپ سه بعدی را برای بتن توسعه خواهند داد. این قرارداد چشم اندازی 7 ساله دارد که بر اساس آن، این فناوری با حرکت به سمت تجاری شدن سامانه هایی شامل بازوهای روباتیک و جرثقیل های متحرک را برای چاپ سازه های ساختمانی سه بعدی به کار خواهد گرفت.

این فناوری سیمان را به شکلی بسیار دقیق و با کنترل رایانشی اکسترود (فناوری برای مخلوط کردن و هدایت مواد با استفاده از ماردون ها، مثل میله ی مارپیچ چرخ گوشت) می کند تا قطعات مختلف به این وسیله به هم متصل شوند.

,3d, concrete, printing,ترفندهای سخت افزار

به گفته این پژوهشگران استفاده از این سامانه امکان ساخت سازه های بسیار پیچیده ای را که تولید آن ها با روش های معمول ساختمانی بسیار زمان بر و گران تمام می شد را به سادگی فراهم می کند. برای مثال یک چاپگر سه بعدی می تواند یکباره بخشی از سازه را به صورت کاملا آماده برای اتصال لوله ها و سیم کشی های درونی بسازد، در نتیجه هزینه های بعدی ایجاد کانال و سیم کشی ها حذف خواهد شد و سرعت کار بالا خواهد رفت. در حقیقت با استفاده از این فناوری زمان ساخت بسیاری از سازه های پیچیده از چند هفته به چند ساعت کاهش می یابد.

البته این پژوهشگران تاکنون بسیاری از سوالات را بی پاسخ گذاشته اند، مثلا هنوز اطلاعاتی از سرعت چاپ منتشر نشده است. اگر می خواهید در خصوص این فناوری بیشتر بدانید می توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید:

دانلود ویدیو

‫کاوه جهان آرای‬‎

منبع : zoomit.ir

تماشا کنید: تجاری سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات