اخبار اکاایران

تراشه 10 هسته ای Helio X20 مدیاتک با فناوری ۲۰ نانومتر TSMC تولید می شود -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تراشه 10 هسته ای Helio X20 مدیاتک با فناوری ۲۰ نانومتر TSMC تولید می شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شایعات جدید حاکی از آن است که تراشه ده هسته ای Helio X20 مدیاتک با فناوری ۲۰ نانومتری کمپانی TSMC تولید خواهد شد. این تراشه تا پایان سال روانه بازار خواهد شد و عمده مشتریان آن شرکای چینی مدیاتک خواهند بود.

مدیاتک یک کمپانی تولیدکننده پردازنده موبایل تایوانی است که اخیرا عملکرد بسیار خوبی در این بازار داشته است. بسیاری از تولیدکنندگان تلفن های هوشمند از تراشه های این کمپانی استفاده می کنند و SoCهای ساخت مدیاتک روز به روز قدرتمندتر می شوند. مدیاتک ابتدا فقط برای تلفن های پایین رده تراشه تولید می کرد، اما مدتی است که محصولاتی ویژه برای گوشی های رده بالا می سازد. حالا آنها برای بسیاری از تولیدکنندگان تلفن هوشمند (به خصوص کمپانی های چینی) به گزینه اول تبدیل شده اند، چرا که این تراشه ها با وجود قدرت پردازشی بالایی که دارند، قیمت بسیار مناسب تری نسبت به رقبایشان دارند. مدیاتک قطعا برنامه های زیادی برای آینده دارد و سیستم روی چیپی که اوایل ماه جاری میلادی توسط آنها معرفی شد، این موضوع را اثبات می کند.

مقاله مرتبط:

  • پردازنده های 10 هسته ای مدیاتک در راه است

 مدیاتک به تازگی از تراشه ای با نام Helio X20 رونمایی کرده که اولین تراشه ده هسته ای موبایل موجود در بازار خواهد بود. گزارش ها حاکی است که این SoC تا پایان سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد و حالا اطلاعات بیشتری از آن منتشر شده است. گفته می شود هلیو X20 با استفاده از فرایند ۲۰ نانومتری شرکت TSMC ساخته خواهد شد. هدف اصلی این پردازنده، شرکای تجاری چینی مدیاتک است، اما مسلما هر تولیدکننده ای که به استفاده از آن علاقه نشان دهد، می تواند از این تراشه استفاده کند. Helio X20 طراحی ۴+۲+۲ دارد و نسبت به پردازنده های هشت هسته ای، ۴۰ درصد عملکرد قدرتمندتری خواهد داشت. منبع خبر گفته که TSMC به تازگی قراردادی برای تولید تراشه ۱۰ هسته ای موبایل با فناوری ۲۰ نانومتری امضا کرده است، اما به راحتی می توان حدس زد که طرف این قرارداد مدیاتک است. 

ما هم مثل شما کنجکاو هستیم تا عملکرد این چیپ را در نسل بعدی پرچمداران چینی ببینیم و به مقایسه آن با رقبا بپردازیم.

سیامک احدی

منبع : zoomit.ir

تراشه 10 هسته ای Helio X20 مدیاتک با فناوری ۲۰ نانومتر TSMC تولید می شود گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات