تراشه جدید AMD Zen به 16 هسته پردازشی مجهز خواهد شد -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تراشه جدید AMD Zen به 16 هسته پردازشی مجهز خواهد شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته مشکلات سخت افزاری از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اولین جزئیات مربوط به پردازنده های نسل جدید AMD با نام Zen منتشر شده که اگرچه در حد شایعه بوده و هنوز تایید نشده، اما اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، چیپ های AMD می توانند تحولی بزرگی در دنیای کامپیوتر ایجاد کنند.

تمامی مشخصات احتمالی نسل جدید چیپ های AMD را بر اساس یک اسلاید منتشر شده می توان تشخیص داد. پردازنده ی جدید از ۱۶ هسته ی Zen استفاده خواهد کرد و هر هسته از دو رشته ی پردازشی پشتیبانی می کند که مجموعه ۳۲ رشته را در این پردازنده خواهیم داشت. هر هسته ی پردازنده دارای ۵۱۲ کیلوبایت حافظه ی کش سطح ۲ (L2 Cache) است و ۳۲ مگابایت کش سطح ۳ برای استفاده ی تمامی هسته ها در نظر گرفته شده است. این پردازنده از ۱۶ گیگابایت حافظه ی HBM با سرعت ۵۱۲ گیگابایت بر ثانیه و چهار کنترلر DDR4-3200 پشتیبانی می کند. همچنین رابط های PCIe 3.0 و SATA Express پشتیبانی خواهند شد. 

,amd zen , 16 , پردازنده ,ترفندهای سخت افزار

حافظه های HBM که به تازگی وارد بازار شده اند، در سیستم های دسکتاپ ها و سرورها تحول بزرگی ایجاد خواهد کرد. با وجود توانایی های بالقوه ی HBM، ساخت پردازنده ای با این مشخصات که قرار است تا چند ماه آینده عرضه شود کمی اغراقانه به نظر می رسد. احتمالا AMD یک چیپ ۱۶ هسته ای با پردازنده ی گرافیکی مجتمع قدرتمند، ۱۶ گیگابایت حافظه ی HBM، تعداد ۶۴ مسیر PCI-Express، هسته ی پردازشی بازسازی شده، کنترل کننده ی حافظه ی چهارکاناله ی DDR4 تولید کند و توان مصرفی ۲۰۰ وات را تولید کند. 

هنوز صحت این اطلاعات تایید نشده و تنها با یک اسلاید به جزئیات احتمالی آن دست یافتیم. حال باید منتظر ماند تا ببینیم آیا واقعا AMD چنین پردازنده ی قوی را در رقابت با اینتل تولید خواهد کرد یا خیر؟ نظر شما چیست؟

سمیه حسین پور

منبع : zoomit.ir

تراشه جدید AMD Zen به 16 هسته پردازشی مجهز خواهد شد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات