همه پردازنده های A10 اپل را شرکت TSMC می سازد -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد همه پردازنده های A10 اپل را شرکت TSMC می سازد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :کانسپت آیفون ۷
/section>

اپل در ساخت گوشی های هوشمندش از پردازنده های اختصاصی سری A استفاده می کند. این پردازنده ها عمدتا توسط سامسونگ و شرکت TSMC ساخته می شوند، حال گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که سامسونگ در ساخت پردازنده ی گوشی آیفون ۷ نقشی نخواهد داشت.

بنا به گزارش آکاایران : بنابر گزارش منتشرشده توسط HSBC شرکت TSMC توانسته سامسونگ را در جلب نظر مدیران اپل شکست دهد و وظیفه ی ساخت تمامی پردازنده های A10 اپل را بر عهده بگیرد. برآورد شده است که ساخت این پردازنده ها می تواند درآمدی ۳۰۰ میلیون دلاری را تا پایان سال ۲۰۱۶ برای این شرکت به همراه داشته باشد. تا پایان سال میلادی ۲۰۱۷ این شرکت می تواند درآمدی یک میلیارد دلاری از فروش این پردازنده ها به اپل، کسب کند.

دلایل این تصمیم اپل هنوز به طور رسمی اعلام نشده ، ولی می توان علت این تغییر را به خاطر تفاوت پردازنده های A9 ساخت این دو شرکت دانست. پردازنده های استفاده شده در پرچمداران کنونی آیفون توسط سامسونگ و TSMC ساخته شده اند و گزارش هایی مبنی بر مصرف بیشتر انرژی توسط پردازنده ی سامسونگ منتشر شده است، البته اپل در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که تفاوت این دو پردازنده در استفاده ی عادی به چشم نخواهد آمد.

چندی پیش شرکت TSMC اعلام کرد که به تکنولوژی جدیدی در ساخت پردازنده ها دست یافته که با نام InFO شناخته می شود. این تکنولوژی امکان نصب پردازنده به صورت مستقیم بر روی برد دستگاه را ممکن می کند و از این رو می توان محصولاتی با ضخامت کمتر تولید کرد که می تواند توجه اپل را جلب کند.

شهاب زمانی

منبع :

همه پردازنده های A10 اپل را شرکت TSMC می سازد

همه پردازنده های A10 اپل را شرکت TSMC می سازد گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات