آکایران :بتچمارک پردازنده های بالارده ۲۰۱۶
/section>

تنها چند ساعتی  از رونمایی پردازنده ی پر سر و صدای اسنپدراگون ۸۲۰ و اگزینوس ۸۸۹۰ (Exynos 8890) می گذرد، اما همین میزان کافی بوده است تا عملکرد آنها دربرابر پردازنده های A9 اپل، Helio X20 مدیاتک و Kirin 0 هواوی مقایسه شود.

بنا به گزارش آکاایران : همانطور که در تصویر مربوط به بنچمارک تهیه شده از این ۵ پردازنده میبینید، رتبه ی اول در پردازش تک هسته ای همچنان در اختیار پردازنده ی اپل است. رنگ بنقش مربوط به پردازنده ی اپل، رنگ قرمز اسنپ درگون ۸۲۰، رنگ یشمی Exynos سامسونگ، رنگ سبز مربوط به پردازنده ی هواوی یعنی Kirin 0 و رنگ آبی مربوط به محصول ساخت مدیاتک است.

 

مقاله مرتبط:

  • تراشه ی اختصاصی Exynos 8890 سامسونگ معرفی شد
  • کوالکام پردازنده ی اسنپدراگون ۸۲۰ را رونمایی کرد

توجه داشته باشید که هنوز هیچ تلفن همراهی با پردازنده ی اسنپدراگون ۸۲۰ عرضه نشده است و این اطلاعات از پایگاه کوالکام، سازنده ی این محصول استخراج شده است. این موضوع درباره ی پردازنده ی Exynos 8890 اختصاصی سامسونگ نیز صادق است و  پس از عرضه گجت های هوشمند با این دو پردازنده انتظار مغایرت بنچمارک های این دو پردازنده را می توان داشت.

پردازنده ی A9 اپل از نظر قدرت پردازش تک هسته ای قوی تر از رقبا است -

آکاایران: پردازنده ی A9 اپل از نظر قدرت پردازش تک هسته ای قوی تر از رقبا است

این بنچمارک تنها عملکرد تک هسته ای را مورد بررسی قرارداده است، در مورد قدرت پردازش چند هسته ای می توان به سادگی گفت که Exynos با اختلاف دیگر رقبای خودش را شکست خواهد داد ولی تا زمانی که صحبت از قدرت تک هسته ای در میان باشد، A9 حرف اول را می زند. نکته ی جالب در نتایج به دست آمده، قدرت تقریبا یکسان اسنپدراگون و اگزینوس در پردازش تک هسته ای است. این شباهت می تواند بر شایعات استفاده شدن از هر دوی این پردازنده ها در ساخت محصول بعدی سامسونگ یعنی گلسی اس ۷ دامن بزند.

شهاب زمانی

منبع : پردازنده ی A9 اپل از نظر قدرت پردازش تک هسته ای قوی تر از رقبا است -

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات