آکایران :Radeon R9 Fury WindForce 3X
/section>

 Radeon R9 Fury WindForce 3X اولین کارت سری 300 کمپانی گیگابایت است که به خنک کننده ی فوق العاده موثر WindForce 3X مجهز  شده است.

بنا به گزارش آکاایران : Radeon R9 Fury WindForce 3X، محصولی بر مبنای پردازشگر Fiji PRO کمپانی AMD یعنی کارت R9 Fury است؛ با این تفاوت که طراحی کارت و سیستم خنک کننده ی آن تماما توسط  گیگابایت طراحی شده تا اورکلاک کردن آن تا فرکانس های بالا ممکن شود. با استفاده از طراحی  WindForce X3به دلیل بالاتر قرار دادن فرکانس پیش فرض کارت گرافیک از طرف کمپانی گیگابایت، افزایش کارایی کارت گرافیک را به طور کلی شاهد هستیم. همچنین به دلیل طراحی مخصوص PCB و سیستم خنک کننده ی حرفه ای،  قابلیت اورکلاک آن برای اورکلاکرهای حرفه ای در سطوح بالا وجود دارد. این سیستم خنک کننده قبلا بر روی کارت هایی مانند G1 Gaming Nvidia GTX 980 Ti نیز اجرا شده بود.  

سیستم خنک کننده WindForce 3X

سیستم خنک کننده WindForce 3X  از سه فن PWM تشکیل شده که هوا را به داخل دو قطعه آلومینیومی و پنج لوله حرارتی که از داخل این پره های آلومینیومی رد شده اند، می دمند. سپس هوای داغ از طریق خروجی هوای پشت کارت واقع در بالای خروجی های تصویر به بیرون کیس هدایت می شود. در سیستم خنک کننده ی WindForce 3X لوله های حرارتی (heat-pipe) ساخته شده از مس خالص به طور مستقیم به پردازشگر کارت گرافیک اتصال دارند. این امر باعث انتقال سریع تر حرارت پردازشگر به بیرون کارت می شود. همچنین، با فن های تیغه ای مخصوصی که این سیستم خنک کننده از آن ها استفاده می کند، گردش هوا بسیار موثرتر شده که علاوه بر خنک کنندگی بیشتر، باعث کاهش تلاطم جریان هوا و کاهش نویز ناشی از جریان هوا می شود.

با کارت گرافیک Radeon R9 Fury WindForce 3X گیگابایت آشنا شوید -

آکاایران: با کارت گرافیک Radeon R9 Fury WindForce 3X گیگابایت آشنا شوید

 این سیستم خنک کننده توانایی پراکندگی حرارت را تا توان ۶۰۰ وات دارد که بیشتر از حد نیاز برای خنک نگاه داشتن چنین کارت قدرتمندی است. برای بروزرسانی درایور و BIOS کارت گرافیک علاوه بر مشاهده و تغییر فرکانس، ولتاژ، سرعت چرخش فن ها و تنظیمات OSD می توان از نرم افزار OC GURU II  نیز استفاده کرد.  

مشخصات فنی کارت

قلب تپنده ی با کارت گرافیک Radeon R9 Fury WindForce 3X گیگابایت آشنا شوید -

حافظه ی این کارت از نوع جدید HBM بوده و مقدار ۴ گیگابایت بر روی بورد تعبیه شده است. با توجه به فرکانس یک گیگاهرتزی و رابط ۴۰۹۶ بیتی، پهنای باند حافظه مقدار 512GB/s است.  اتصال این کارت نیز از نوع معمول PCIe 3.0 x16 قرار داده شده است. کارت گرافیک Radeon R9 Fury WindForce X3 همچنین از ویژگی های نسل بعدی مانند DirectX12،Freesync ، VSR و Frame Rate Target Control پشتیبانی می کند. این کارت گرافیک به وسیله دو کانکتور ۸ پینی تغذیه می شود و توان بورد آن ۲۷۵ وات است. منبع تغذیه ۶۰۰ واتی برای یک سیستم با این کارت گرافیک توصیه شده است. خروجی های تصویر از یک خروجی HDMI، سه خروجی تصویر Display port، و یک خروجی Dual-Link DVI تشکیل شده اند. پوششی برای پشت کارت نیز طراحی و تعبیه شده تا نمای کارت هر چه شکیل تر شود و مانع ایجاد هرگونه اتصال کوتاه و برخورد اشیاء خارجی به پشت کیس شود. این کارت گرافیک با گارانتی آواژنگ در بازار ایران نیز موجود است.

سیامک احدی

منبع : با کارت گرافیک Radeon R9 Fury WindForce 3X گیگابایت آشنا شوید -

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات