انتشار ویندوز 10 نتوانسته روند کاهش فروش در بازار پی سی را متوقف کند -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد انتشار ویندوز 10 نتوانسته روند کاهش فروش در بازار پی سی را متوقف کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :ویندوز 10
/section>

انتشار نسخه ی نهایی ویندوز ۱۰ مایکروسافت خون تازه ای را در شریان های بازار پی سی به جریان درآورد، اما این موضوع باعث نشده تا روند نزولی فروش پی سی ها متوقف شود. با زومیت باشید تا نگاهی به آمار ارائه شده توسط گارنتر و IDC در خصوص فروش پی سی در بازار جهانی داشته باشیم.

بنا به گزارش آکاایران : با ظهور گجت هایی نظیر گوشی های هوشمند و تبلت ها آمار فروش پی سی ها در سال های گذشته روندی نزولی در پیش گرفته است. کمپانی ها در تلاشند تا با ارائه ی محصولات هیبریدی همچنان کاربران را به خرید این گجت ها ترغیب کنند که از جمله ی این محصولات می توان سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک مایکروسافت اشاره کرد که همزمان با عرضه ی ویندوز ۱۰ معرفی شده اند. مایکروسافت چندی پیش نسخه ی نهایی سیستم عامل ویندوز ۱۰ را عرضه کرد که بسیاری آن را یک تغییر بزرگ برای این کمپانی خواندند. استقبال کاربران از این نسخه کورسوی امیدی را در دل کمپانی ها مبنی بر بالا رفتن میزان فروش روشن کرده بود، حال آنکه آمارهای فروش نشان از این دارند که روند نزولی همچنان ادامه دارد.

دو موسسه ی آماری آی دی سی و گارتنر تخمین می زنند که فروش پی سی ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ی میلادی باز هم کاهش داشته است. گمانه ها حکایت از این دارند که فروش پی سی ها در سه ماهه ی سوم سال جاری مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بین ۷.۷ تا ۱۰.۸ درصد کاهش داشته است. کارشناسان معتقدند فرآیند معرفی و عرضه ی ویندوز ۱۰ که فاصله ی بسیار کمی داشت، باعث شده تا تولیدکنندگان محصولات خود را با ویندوز ۱۰ روانه ی بازار کنند که همین امر نتوانسته به اندازه ی محصولات جدیدی که با ویندوز ۱۰ همراه شده اند، به افزایش فروش کمک کند. بسیاری از کاربران در پی آنند تا محصولات جدید کمپانی ها را که با سخت افزار جدید و سیستم عامل ویندوز ۱۰ همراه شده، بخرند و رغبتی برای خرید محصولات چند ماه گذشته با ویندوز ۱۰ ندارند. امید بسیاری به فصل پاییز و بازه ی خرید سال نوی میلادی است، چراکه در این بازه ی زمانی کمپانی ها محصولات جدید خود را روانه ی بازار می کنند. در صورتی که کاهش فروش در سه ماهه ی منتهی به سال نوی میلادی نیز همچنان ادامه داشته باشد، اوضاع در حوزه ی پی سی بیش از پیش تاریک تر می شود.

به طور حتم ویندوز ۱۰ را نباید تنها فاکتور دخیل در تغییرات بازار پی سی ها عنوان کنیم. افزایش ارزش دلار در برابر سایر واحد های پول باعث شده تا قیمت محصولات الکترونیکی نیز افزایش یابد و همین امر دلیل دیگری برای کاهش فروش پی سی ها است. البته در این بین کمپانی های بزرگ وضعیت نسبتا بهتری دارند. برای مثال باید به لنوو به عنوان صدرنشین جدول فروش در کنار کمپانی هایی نظیر دل، اپل و اچ پی اشاره کرد که در مقایسه با کمپانی هایی نظیر ایسوس و ایسر شاهد کاهش شدید فروش هستند. ایسر و ایسوس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش به میزان ۱۰ درصد بوده اند.

انتشار ویندوز 10 نتوانسته روند کاهش فروش در بازار پی سی را متوقف کند
,windows 10,ویندوز 10,microsoft,ترفندهای سخت افزار

آکاایران: انتشار ویندوز 10 نتوانسته روند کاهش فروش در بازار پی سی را متوقف کند

باید دید که وضعیت بازار پی سی در سه ماهه ی چهارم سال جاری که هم اکنون در حال سپری کردن آن هستیم، به چه شکل خواهد بود. نظر شما در این خصوص چیست؟

حسین خلیلی صفا

منبع :

انتشار ویندوز 10 نتوانسته روند کاهش فروش در بازار پی سی را متوقف کند گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات