loading...

آکاایران: سازمان دهی نوار بوک مارک ها در مرورگر گوگل کروم

رل بوک مارک

مرورگر گوگل کروم

آکاایران: سازمان دهی نوار بوک مارک ها در مرورگر گوگل کروم

همگی ما عادت داریم به هنگام وب‌گردی، صفحات موردعلاقه‌ی خود را به قسمت Bookmark مرورگرها اضافه کنیم تا در آینده آسان‌تر و سریع‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشیم. در مرورگر کروم، نواری به نام نوار بوک‌مارک (Bookmark Bar) در بالای مرورگر قرار دارد که امکان دسترسی سریع‌تر به صفحات مورد علاقه را فراهم می‌کند. در این ترفند به نحوه‌ی سازمان‌دهی این نوار در مرورگر گوگل کروم می‌پردازیم.


نمایش سریع نوار بوک‌مارک در مرورگر

به گزارش آکاایران: برای نمایش سریع این نوار در مرورگر کروم کافی است کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+B را به طور هم‌زمان فشار دهید.

مرورگر گوگل کروم

زیباتر کردن نوار بوک‌مارک‌ها

برای زیباتر کردن این نوار می‌توان (ترفندستان) متن لینک‌ها را حذف کرد تا تنها آیکن آن‌ها نمایش داده شود. بدین منظور:

بر روی بوک‌مارک مورد نظر راست‌کلیک کرده و Edit را انتخاب کنید.

مرورگر گوگل کروم

در پنجره‌ی بازشده متن مقابل فیلد Name را پاک کنید.
سپس بر روی دکمه‌ی Save کلیک نمایید.

مرورگر گوگل کروم

این کار را برای تمامی بوک‌مارک‌ها تکرار نمایید.

نتیجه، نمایش آیکن‌های صفحات خواهد بود که باعث زیباتر شدن نوار خواهد شد.

مرورگر گوگل کروم

در صورتی که فراموش کردید آیکن مربوط به کدام لینک است، کافی است ماوس را روی آن نگه دارید تا آدرس اینترنتی صفحه نمایش داده شود.

جداسازی و دسته‌بندی بوک‌مارک‌ها در نوار

شاید مایل باشید که بوک‌مارک‌های مربوط به یک موضوع خاص را از دیگر بوک‌مارک‌ها جدا کنید و به عبارت دیگر بوک‌مارک‌ها را دسته‌بندی کنید. در نوار بوک‌مارک کروم خبری از جداساز یا Seperator نیست، در نتیجه انجام این کار کمی متفاوت است.

بدین منظور:

توسط مرورگر وارد لینک زیر شوید:

https://separator.mayastudios.com/index.php

درون صفحه، عبارت me (با پس‌زمینه‌ای آبی) به چشم می‌خورد. این تکه از متن را توسط ماوس بگیرید و به نوار بوک‌مارک‌ها بکشید. خواهید دید که یک جداکننده به این نوار اضافه می‌شود. اکنون می‌توانید باز هم با گرفتن این جداکننده توسط ماوس و کشیدن آن به محل دیگری از نوار، آن را در جای‌گاه دل‌خواه خود قرار دهید.

مرورگر گوگل کروم

همچنین می‌توانید با تکرار این کار، جداکننده‌های جدیدی به نوار اضافه کنید.

مرورگر گوگل کروم

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

هشدار درباره نسخه جدید گوگل کروم , علت قطعی فلش مموری هنگام گرم شدن , آموزش کوچک کردن آیکون بوک مارک , اضافه کردن کروم به هیدن ایکون , فعال کردن toolbar در window , ایجاد بوک مارک روی تصاویر , نمایش عنوان پست در مرورگر , نشان دادن بوک مارک کروم , بوک مارک کردن مرورگرها , نشاندادن بوکمارک کروم , بوک مارک کردن در کروم , آموزش بوک مارک کروم , نمایش نوار در کروم , حذف اکانت کروم , رل بوک مارک

تبلیغات