باز نمودن فایل های ناقص در حال دانلود در مرورگر فایرفاکس

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد باز نمودن فایل های ناقص در حال دانلود در مرورگر فایرفاکس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: باز نمودن فایل های ناقص در حال دانلود در مرورگر فایرفاکس

باز نمودن فایل های ناقص در حال دانلود در مرورگر فایرفاکس
,ممکن,است,این,[categoriy]

آکاایران: باز نمودن فایل های ناقص در حال دانلود در مرورگر فایرفاکس

ممکن است این مشکل برای شما نیز پیش آمده باشد که در حال دانلود یک فایل از اینترنت هستید اما به دلیل قطع اینترنت یا هر دلیل دیگر، فایل شما به صورت ناقص و نصفه و نیمه دانلود می‌شود و طبعاًً غیر قابل استفاده است تا زمانی که مجدد دانلود را انجام دهید. اما ممکن است دوست داشته باشید از همان فایل ناقصی که دانلود کرده‌اید به نوعی استفاده کنید. در صورتی که از کاربران مرورگر پرطرفدار فایرفاکس باشید امکان این کار را خواهید داشت. بدین شکل که به عنوان مثال یک فایل موزیک را دانلود می‌کنید اما هنگامی که 80% فایل دانلود شده است ناگهان ارتباط اینترنت قطع می‌شود. با این ترفند می‌توانید همان مقداری که دانلود شده است، یعنی 80% فایل موزیک را فراخوانی نموده و گوش کنید.


برای این کار:
به گزارش آکاایران: ابتدا قابلیت مشاهده پسوندهای فایل‌ها را فعال کنید. بدین صورت که My Computer را باز کنید. از منوی Tools بر روی Folder Options کلیک کنید. به تب View رفته و تیک گزینه Hide extensions for known file type را بردارید.

اکنون نرم‌افزار Firefox را باز نموده و فایلی را به دلخواه دانلود نمایید.
اکنون به محلی که فایل قرار است در آن ذخیره شود مراجعه کنید که به طور پیش‌فرض Desktop خواهد بود.
اکنون در این محل شما دو فایل هم نام اما با فرمتهای مختلف خواهید داشت که همان نام فایل در حال دانلود است. به فرض در حال دانلود فایلی با نام Tarfandestan.mp3 هستید، علاوه بر این فایل، فایلی نیز با نام Tarfandestan.mp3.part نیز موجود میباشد.
فایل ابتدایی 0 بایت حجم دارد و پس از دانلود کامل، فایل اصلی جای‌گزین این فایل می‌شود.
اما مقدار حجمی که هم‌اکنون در حال دانلود است در فایل با فرمت part. ذخیره می‌شود. در نتیجه می‌توان از این فایل در حالت قطع ارتباط از اینترنت استفاده کرد، چرا که مقدار حجمی از اینترنت در آن ذخیره شده است.
اما نحوه کار؛ فرض می‌کنیم ارتباط ما از اینترنت قطع شده است در حالی که دو فایل را دارا هستیم. اکنون بر روی فایل با فرمت part. راست‌کلیک کرده و Copy را انتخاب می‌کنیم. سپس آن را در همان جا یا مکان دیگری Paste می‌کنیم. سپس بر روی فایل کپی شده راست‌کلیک کرده و Rename را انتخاب مینماییم و عبارت part. را از پایان نام فایل پاک می‌کنی تا فرمت اصلی فایل پدیدار شود.
به عنوان مثال اگر فایلی با نام Tarfandestan.mp3.part داشته باشیم با پاک کردن part. از انتهای آن، آن را به Tarfandestan.mp3 تبدیل می‌کنیم.
هم‌اکنون می‌توان با اجرا کردن فایل، در این مثال آهنگ mp3 خود را تا جایی که دانلود شده است گوش کنیم.

این کار بر روی اکثر فایل‌های صوتی، تصویری، zip، rar و... امکان‌پذیر است.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله باز نمودن فایل های ناقص در حال دانلود در مرورگر فایرفاکس شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فایل ناقص حذف شده , فایل ناقص است

باز نمودن فایل های ناقص در حال دانلود در مرورگر فایرفاکس گردآوری توسط بخش ترفند مرورگرها، ترفندهای مرورگرهای وب، ترفندهای فایرفاکس، ترفندهای کروم، ترفندهای اینترنت اکسپلورر سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات