آکاایران: نحوه ی دانلود فایل افزونه های مرورگر «گوگل کروم»

افزونه کروم

گوگل کروم

آکاایران: نحوه ی دانلود فایل افزونه های مرورگر «گوگل کروم»

مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) همانند فایرفاکس قابلیت نصب افزونه را دارد. اما افزونه‌های مرورگر کروم را فقط بصورت آنلاین می‌توان نصب کرد، یعنی باید به صفحه مربوط به هر افزونه در Web Store گوگل کروم مراجعه کرده و با کلیک بر روی Add To Chrome آن را نصب کرد. در واقع در حالت عادی راهی نیست که شما بتوانید خود فایل CRX (پسوند افزونه‌های کروم) را دانلود کنید. در صورتی که در آن لحظه امکان دسترسی به اینترنت را ندارید و قصد دارید به صورت آفلاین افزونه را نصب کنید، نبود این امکان آزاردهنده خواهد بود. در این ترفند به معرفی نحوه دانلود فایل افزونه‌های مروگر گوگل کروم خواهیم پرداخت. به این وسیله شما می‌توانید با در اختیار داشتن فایل افزونه‌ها به راحتی در سایر کامپیوترها نیز افزونه‌ها را نصب کنید.


بدین منظور:
در قدم اول توسط خود مرورگر کروم، به صفحه نصب افزونه‌ بروید.
اکنون بایستی شناسه این افزونه را به دست آوریم. برای این کار، به نوار آدرس مرورگر توجه کنید. عبارتی که بین /detail/ و علامت سوال (?) قرار گرفته است، شناسه این افزونه است. به عنوان مثال در آدرس زیر:

 به گزارش آکاایران: 
https://chrome.google.com/webstore/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=en-US&utm_source=chrome-ntp-launcher
شناسه افزونه عبارت زیر خواهد بود:

gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom

حال بایستی یک مرورگر دیگر به غیر از مرورگر گوگل کروم (مثلاً فایرفاکس) را باز کنید و آدرس زیر را در نوار آدرس این مرورگر Copy و Paste کنید:

https://clients2.google.com/service/update2/crx?response=redirect&x=id%3DExtensionID%26uc

به جای عبارت ExtensionID در این آدرس بایستی شناسه افزونه را وارد کنید. در این مثال، آدرس نهایی ما به این شکل خواهد بود:

https://clients2.google.com/service/update2/crx?response=redirect&x=id%3Dgighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom%26uc

با فشردن Enter، دانلود فایل این افزونه آغاز خواهد شد.
برای نصب این افزونه در مرورگر کروم، کافی است فایل دانلود شده را توسط ماوس بکشید و در محیط مرورگر کروم رها کنید.
پیغامی جهت تأیید این کار نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی دکمه Continue افزونه نصب خواهد شد.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

روش نصب افزونه های کروم روی فایرفاکس , افزونه ترجمه صفحه انگلیسی برای کروم , نحوه لغو نصب افزونه ها روی مرورگر , نحوه نصب دستی پلاگین در فایرفاکس , افزونه دیکشنری گوگل برای کروم , روش ذانلود فایل رو گوگل ذرایو , افزودن افزونه به مرورگر تور , ذخیره فایل عکس در گوگل کروم , معرفی افزونه های گوگل کروم , افزونه های مترجم گوگل کروم , افزونه ترجمه عکس در کروم , تنظیمات مترجم گوگل کروم , بهترین افزونه گوگل کروم , افزونه ترجمه گوگل کروم , افزونه مترجم برای کروم , افزونه عکس گوگا کروم , افزونه عکس گوگل کروم , افزونه ترجمه وورپرپر , افزونه های گوگل کروم , مرورگر کروم آنلاین , اینکدینگ ی در کروم , مرورگرکروم آنلاین , افزونه های کروم , نحوه کپی کروم , افزونه کروم

تبلیغات