پای,انواع پای,پای توت فرنگی

طرز تهیه خمیر پای

پای ساده و خوشمزه توت فرنگی

مواد لازم
توت فرنگی نصف شده 5 فنجان
شکر 1 و نیم فنجان یا بیشتر متناسب با ذائقه خودتان
نشاسته ذرت 3 ق غ
نمک نصف ق چ
خمیر پای  
شیر  
شکر کریستال  
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه پای ساده و خوشمزه توت فرنگی آشنا میکنیم . نیمی از خمیری که آماده کرده اید را بین دو ورق کاغذ روغنی باز کنید . بهتر است روی کاغذ روغنی زیر خمیر و روی خود خمیر را کمی آرد پاشید کنید . اگر خمیر بیش از حد سرد و سفت است چند دقیقه ای صبر کنید تا قابل وردنه کشیدن شود .  خمیر را به اندازه ی دایره ای به قطر 25 سانتی متر و ضخات نیم سانتی باز کنید . قالب پای 22 سانتی را در وسط خمیر به صورت برعکس بگذارید و به همراه  خمیر برگردانده و کف و دیواره هایش ر با خمیر بپوشانید و اضافه ها را از لبه های قالب با فاصله 1 سانتی برش بزنید . روی قالب را پوشنده و در بخچال بگذارید که دوباره سرد شود . نصفه ی دیگر خمیر را هم به اندازه ی دایره ای 25 سانتی با ضخامت نیم سانتی باز کرده رویش را با پلاستیک پوشانده و حداقل 5 دقیقه در یخچال بگذارید خنک شود . توت فرنگی ها را در کاسه ای بزرگ ریخته و رویشان شکر ، نشانسته ذرت و نمک بپاشید و به آرامی مخلوط کنید که له نشوند . پای,انواع پای,پای توت فرنگی

پای توت فرنگی

روی خمیر سر شده را با توت فرنگی ها پر کرده و با لایه ی دیگر خمیر رویشان را پوشانده و لبه های دو خمیر را با چنگال یا انگشت به هم چسبانده و تزئی کنید . با قلم مو کمی شیر روی پای کشیده و شکر بپاشید و با چاقو یک برش به اضافه وسط پای ایجاد کنید که مقع پخت جا برای خروج بخار داشته باشد و بخار باعث بالا آمدن خمیر نشود . پای را در فری که از قبل با دمای 220 درجه گرم شده 10 دقیقه بگذارید بپزد سپس دما را روی 180 درجه کم کرده و 15 دقیقه دیگر به پختش ادامه دهید سپس پای را چرخانه 20 – 30  دقیقه دیگر در فر بپزید تا طلایی شود و قبل از سرو کناری بگذارید کاملا خنک شود .
مواد لازم برای خمیر پای
آرد 2 و یک چهارم فنجان
نمک 1 ق چ
شکر یک چهارم فنجان
کره سرد خرد شده 16 ق غ
آب یخ 5 ق غ
زرده تخم مرغ سرد 2 عدد
 آرد ، نمک و شکر را در غذاساز با هم مخلوط کنید . کره را حین هم زدن 1 قاشق 1 قاشق اضافه کرده و زمانی که مخلوط حالت خرده ماسه گرفت دستگاه را خاموش کنید .
پای,انواع پای,پای توت فرنگی

انواع پای

آ ب و زرده تخم مرغ را اضافه کرده چند ثانیه دیگر هم بزنید تا خمیر جمع شود . سپس خمیر را از کاسه مخلوط کن در آورده و با دست روی سطح کمی آرد پاشی شده چند بار ورز دهید تا به هم بچسبند و به دو قسمت مساوی تقسیم کرده به حالت دیسکی باز کیند و رویشان را پوشانده نیم ساعت در یخچال یا 10 دقیقه در فریزر بگذارید سرد شوند .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

پای ساده و خوشمزه توت فرنگی
4.2 (84%) 42 رای