کوکی کیک,کیک کوکی,کوکی کره بادام زمینی

کیک شکلاتی با کره بادام زمینی

کوکی کیک شکلات چیپسی با خامه کره بادام زمینی

یک کوکی کیک 25 سانتی برای 14 نفر

زمان آماده سازی : 1 ساعت و 25 دقیقه

مواد لازم کوکی کیک
کره نرم 1 فنجان
شکر دانه ریز نصف فنجان
شکر قهوه ای دو سوم فنجان
تخم مرغ 2 عدد
عصاره وانیل 1 ق چ
آرد 2 فنجان
نمک 1 ق چ
کرم تارتار 1 ق چ
جوش شیرین 1 ق چ
شکلات چیپسی 1 فنجان
کره بادام زمینی چیپسی 1 فنجان
کوکی کیک,کیک کوکی,کوکی کره بادام زمینی

کیک با کره بادام زمینی

طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کوکی کیک شکلات چیپسی با خامه کره بادام زمینی آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . قالب کیک را چرب کرده با کاغذ پوشتی بپوشانید . کره و شکر را را با هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده کاملا مخلوط نمایید . ترکیب آرد ، نمک ، جوش شیرین و کرم تارتار را به مواد بالا اضافه کرده و در حدی که مخلوط شوند هم بزنید . شکلات چیپسی ها را به خمیر اضافه کرده و مخلوط کنید تا در تمام سطح خمیر یکدست پراکنده شوند . خمیر را داخل قالب ریخته و سطحش را با کاردک صاف کنید و به مدت 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد اگر خلال دندان وسط آن زدید و خمیری به خلال دندان نچسبید میتوانید کیک را از فر خارج نمایید . 10 دقیقه بگذارید کوکی کیکتان از حرارت بیوفتد سپس روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شود . کوکی کیک,کیک کوکی,کوکی کره بادام زمینی

کیک با کره بادام زمینی

کرم کره بادام زمینی برای روی کوکی کیک
کره نرم 1 فنجان
کره بادام زمینی نصف فنجان
شکر شیرینی پزی 3 فنجان
نمک کمی
شیر یا خامه 1 – 2 ق غ
 
  کره و کره بادام زمینی را با همزن برقی بزنید تا کاملا مخلوط شود سپس نمک و پودر شکر را اضافه کرده هم بزنید تا کاملا یکدست شود . شیر یا خامه را کم کم اضافه کرده هم بزنید تا حالت کرمی بگیرد. تمام اطراف کوکی کیک را با این ترکیب پوشانده و مابقی آن را داخل قیفی با سر ستاره بزرگ برای تزئین روی کیک بگذارید  و دور تا دور لبه کیک را شکوفه بزنید .
مواد روی کیک
کرم مارشمالو 1 فنجان
مینی شکلات چیپسی 3 ق غ
مینی مارشمالو نصف فنجان
کره بادام زمینی چیپسی نصف فنجان
سس کارامل نصف فنجان
 

 

کرم مارشمالو را 20 – 30 ثانیه داخل مایکروفر حرارت دهید تا ذوب شود سپس روی سطح کوکی کیکتان بریزید سپس روی کیک مارشمالو و شکلات چیپسی ها را بپاشید و در آخر رویشان را با سس کارامل پر کنید .

مترجم : سبا

 تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات