آکاایران: رد ولوت چیزکیک کوکیز

 رد ولوت چیزکیک کوکیز

رد ولوت چیزکیک کوکیز رد ولوت چیزکیک کوکیز

آکاایران: رد ولوت چیزکیک کوکیز

نام مدرس
مینازارع کارشناس آشپزی وشیرینی پزی
مواد لازم
مواد لازم برای 40 عدد شیرینی کوچک

کره به دمای محیط رسیده: نصف پیمانه (100 گرم)
شکر: یک پیمانه
تخم مرغ: یک عدد
وانیل: نصف قاشق چایخوری
رنگ خوراکی قرمز: 15 تا 20 قطره
آرد: یک و نیم پیمانه
پودر کاکائو: دو و نیم قاشق چایخوری
بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
جوش شیرین: 1/4 قاشق چایخوری
نمک: 1/4 قاشق چایخوری

مواد لازم میانی

پنیر خامه ای: 120 گرم
پودر شکر: یک پیمانه
وانیل: نصف قاشق چایخوری
آرد: سه قاشق سوپخوری
طرز تهیه

طرز تهیه مواد میانی

پنیر خامه‌ای را با پودر شکر و وانیل با همزن می‌زنیم تا نرم شود. آرد را اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم. دستمان را آردی نموده و با استفاده از دو قاشق چایخوری، به اندازه یک نخود از این مواد را برداشته و با کمک آرد و با دستان آردی، آن را گلوله کرده، در آرد می‌غلتانیم، سپس گلوله‌ها را در بشقابی که کاغذ روغنی انداخته‌ایم، چیده و حداقل به مدت یک ساعت در فریزر قرار می‌دهیم.

طرز تهیه

کره، شکر و وانیل را با همزن حدود یکی، دو دقیقه هم می‌زنیم، سپس تخم‌مرغ را اضافه کرده و خوب مخلوط می‌کنیم. رنگ قرمز را اضافه می‌کنیم تا رنگ دلخواه‌مان به دست آید. در ظرفی جداگانه، آرد، بیکینگ‌پودر، جوش شیرین، پودر کاکائو و نمک را با هم الک کرده و این مواد را به مواد کره‌ای افزوده و با قاشق مخلوط می‌کنیم. اگر خمیر چسبنده بود، باز کمی آرد اضافه می‌کنیم تا راحت بتوانیم با دست به آن شکل دهیم. از خمیر گلوله‌هایی به اندازه گردو برمی‌داریم، در دست آن را باز می‌کنیم و یک عدد از گلوله‌های پنیری که در فریزر بود، داخل آن گذاشته، خمیر را می‌پیچیم و دوباره در دست گرد می‌کنیم. باید مراقب باشیم که مواد درونی بیرون نزند. داخل سینی‌های فر (دو سینی فر لازم است) را کاغذ روغنی انداخته، گلوله‌ها را با فاصله درون آن می‌چینیم. این شیرینی‌ها در فر خیلی پهن نمی‌شود. (می‌توانیم کمی با چنگال روی آن فشار آوریم تا کمی پهن شود.) سینی‌ها را درون یخچال می‌گذاریم. فر را با حرارت180 درجه سانتی‌گراد روشن می‌کنیم و اجازه می‌دهیم به مدت 15 دقیقه گرم شود. سینی‌ها را درون فر قرار داده و بین 12 تا 15 دقیقه می‌پزیم. زمانی که روی شیرینی شروع به ترک خوردن کرد، آماده است. شیرینی پس از طبخ هنوز نرم است، پس نباید بیشتر در فر بگذاریم، چون بعد از سرد شدن، سفت می‌شود. این شیرینی را در ظرف در بسته گذاشته و در یخچال قرار می‌دهیم.

نکات
مدت زمان طبخ: 12 تا 15 دقیقه
مایه میانی بسیار چسبناک است، پس بهتر این که با استفاده از آرد و قاشق چایخوری از مواد برداشته و گرد کنیم، در آرد بغلتانیم، در سینی بچینیم و فریز کنیم.
مایه بیسکویت را خیلی نباید ورز بدهیم، چون به روغن میافتد.
فاصله بین شیرینی ها در سینی فر حتما رعایت شود.
 مجله شماره222و223صفحه64
.

منبع : new.ksabz.net

رد ولوت چیزکیک کوکیز
4 (64%) 59 رای