آکاایران: کرم شـکلات با بشقـاب آبنبـاتی

 کرم شـکلات با بشقـاب آبنبـاتی

کرم شـکلات با بشقـاب آبنبـاتی کرم شـکلات با بشقـاب آبنبـاتی

آکاایران: کرم شـکلات با بشقـاب آبنبـاتی

نام مدرس
آرزو یگانه کارشناس بین المللی آشپزی و شیرینی پزی
مواد لازم
مواد لازم برای یک نفر

شیر: نصف پیمـانه
شکر: دو قاشق سوپخوری
خامه فرم گرفته شده: 1/4 پیمـانه
پـودر کاکائو: یک قاشق چایخوری
پودر ژلاتـین: یک قاشق چایخــوری
آب سرد: دو قاشق سوپخوری
زرده تخـــممرغ: یک عدد
دارچــین: نصف قاشق چایخوری

مواد لازم بشقاب آبنباتی
شکر: 500 گرم
گلوکز: 150 گرم
آب: 350 گرم
طرز تهیه

طرز تهیه کرم دارچین و شکلات

زرده تخم‌مرغ را همراه با شکر، دارچین و پودر کاکائو با همزن برقی آنقدر می‌زنیم تا کاملا ذرات شکر در تخم‌مرغ حل شود. شیر را روی حرارت قرار می‌دهیم تا کاملا داغ شود. در کاسه‌ای آب سرد را ریخته و روی آن پودر ژلاتین را می‌پاشیم، ظرف را روی بخار آب قرار داده تا ژلاتین در آب حل شود. آرام‌آرام از شیر داغ به زرده اضافه کرده و مرتب هم می‌زنیم تا کاملا شیر جذب مایه تخم‌مرغ شود. خامه را به ظرف حاوی شیر (که بهتر است خنک شده باشد) افزوده، خوب مخلوط کرده و در آخر ژلاتین حل شده را نیز افزوده و مخلوط می‌کنیم. قالب کوچک دسر را از مواد کرم پر کرده و در یخچال برای دو ساعت قرار می‌دهیم تا دسر کاملا ببندد، پس از بستن روی بشقاب آبنباتی دسر را برمی‌گردانیم و با بیسکویت (babyfinger) بیبی فینگر، چوب دارچین و ستاره آیسون (بادیان ستاره‌ای) و پودر کاکائو تزیین می‌کنیم.

طرز تهیه بشقاب آبنباتی

قالب سیلیکون مربعی به ضلع 22 سانتی‌متر را چرب کرده، سپس تمام مواد آبنبات را در قابلمه‌ای ریخته، روی حرارت قرار داده و مرتب هم می‌زنیم تا شکر در آب کاملا حل شود. وقتی حرارت مایع آبنبات به 180 درجه سانتی‌گراد رسید، مایع را داخل قالب آماده شده ریخته و اجازه می‌دهیم تا آبنبات در فضای محیط بسته شود.

پس از بسته شدن، بشقاب آبنباتی را خارج کرده و به وسیله تورچ، بخشی از آن را تزیین کرده، برای سرو از آن استفاده می‌‌کنیم.

نکات
دسر کشور ایتالیا
بشقاب آبنباتی به محض قرار گرفتن در محیط مرطوب حالت خود را از دست داده و آب میشود. بهتر است در محیط و فاقد استفاده از یخچال از آن استفاده شود. در شهرستانهایی که رطوبت بالایی دارند تهیه این آبنبات بسیار سخت است.
تورچ دستگاهی میباشد که به وسیله گاز شارژ شده و شعله به صورت مستقیم از آن خارج میشود و شما در صورت در دسترس نداشتن آن میتوانید قندیل آبنباتی را حذف کنید. به بیسکویت کوچکتر لیدی فینگر، بیبی فینگر میگویند.
مجله شماره 178 صفحه 54
.

منبع : new.ksabz.net

کرم شـکلات با بشقـاب آبنبـاتی
4 (74%) 36 رای