آکاایران: چیزکیک تریپل چاکلت

 چیزکیک تریپل چاکلت

چیزکیک تریپل چاکلت چیزکیک تریپل چاکلت

آکاایران: چیزکیک تریپل چاکلت

نام مدرس
ندا کرباسی
مواد لازم
مواد لازم برای لایه زیرین چیزکیک
پوسته شکلاتی 170 گرمی: یک عدد
کره ذوب شده: شش قاشق سوپخوری
بادام ریز خرد شده: 1/4 پیمانه
پودر کاکائو: دو قاشق سوپخوری
شکلات چیپسی خرد شده: نصف پیمانه

مواد لازم برای لایه میانی
پنیر خامه ای به دمای محیط رسیده:340گرم
شکر: 100گرم
تخم مرغ: سه عدد
شکلات چیپسی سفید: 180گرم

مواد لازم برای رویه کیک

شکلات تلخ: 3/4 پیمانه
خامه: نصف پیمانه
مواد لازم پوسته شکلاتی

بیسکویت شکلاتی: 50 عدد
کره ذوب و خنک شده: شش قاشق سوپخوری
طرز تهیه

طرز تهیه لایه زیرین

در کاسه‌ای پوسته شکلاتی، پودر کاکائو، بادام، شکلات چیپسی و کره را ریخته و با قاشق چوبی مواد را هم می‌زنیم تا ترکیب شوند. مواد را درون قالب مستطیل شکل به ابعاد 18×28 سانتی‌متری ریخته و با فشار دست آن را به کف و دیواره‌های قالب فشار می‌دهیم، سپس قالب را تا زمانی که سایر لایه‌ها آماده شوند، درون یخچال می‌گذاریم. همزمان فر را با حرارت 175 درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم.

طرز تهیه مواد میانی

شکلات را در کاسه ‌نشکنی ریخته و به صورت بن‌ماری روی بخارآب ذوب می‌کنیم. با استفاده از کاردک، شکلات را هم زده تا به شکل کرم درآید، سپس کاسه را از روی حرارت برداشته و اجازه می‌دهیم تا پنج دقیقه خنک شود. در ظرفی دیگر پنیر خامه‌ای و شکر را ریخته و با دور متوسط همزن آنقدر می‌زنیم تا کاملا نرم و سبک شود. تخم‌مرغ‌ها را دانه دانه به ترکیب پنیر افزوده و کاملا مواد را هم می‌زنیم تا یک‌دست شود. با استفاده از کاردک مواد را در وسط کاسه جمع نموده و با دور کند همزن هم می‌زنیم و شکلات ذوب ‌شده را نیز می‌افزاییم. مواد را تا اندازه‌ای می‌زنیم که کاملا نرم و یک‌دست شود.

قالب حاوی لایه زیرین را از یخچال درآورده و مواد میانی را روی آن ریخته، قالب را به مدت 40 دقیقه در فر می‌گذاریم، سپس چیزکیک را از فر درآورده و اجازه می‌دهیم در دمای اتاق کاملا خنک شود.

 

طرز تهیه رویه (گاناش)

 

وقتی چیزکیک کاملا خنک شد، گاناش را تهیه می‌کنیم. در یک تابه کوچک، خامه را روی حرارت ملایم گذاشته تا به نقطه جوش برسد، سپس آن را از روی حرارت برداشته و شکلات تلخ را به خامه افزوده و اجازه می‌دهیم شکلات چند ثانیه درون خامه گرم بماند تا ذوب شود. مواد را سریع هم زده تا کاملا با یکدیگر ترکیب شده و یکنواخت شود. حالا مواد را روی چیزکیک خنک ریخته و می‌گذاریم گاناش کمی به خورد کیک برود، سپس چیزکیک را به صورت تکه‌های مستطیلی برش داده و از قالب به ظرف سرو منتقل می‌کنیم.

 

طرز تهیه پوسته شکلاتی

 

ابتدا بیسکویت شکلاتی را درون غذاساز ریخته و با دور تند دستگاه را روشن می‌کنیم تا بیسکویت‌ها به اندازه لپه شوند، سپس کره را به بیسکویت افزوده و دوباره دستگاه را روشن می‌کنیم تا مواد کاملا ترکیب شده و مانند خمیر شوند. حالا مواد را درون قالب تارت ریخته و با استفاده از گوشتکوب یا انتهای لیوان مواد را به کف و دیواره‌های قالب پرس نموده و 10 الی 15 دقیقه درون فری که از قبل با  دمای 175 درجه سانتی‌گراد  گرم نموده‌ایم، می‌گذاریم.

 

 

نکات
مجله شماره184و185صفحه 79
.

منبع : new.ksabz.net

چیزکیک تریپل چاکلت
4 (74%) 36 رای