آکاایران: کیک رافل عمودی

 کیک رافل عمودی

کیک رافل عمودی کیک رافل عمودی

آکاایران: کیک رافل عمودی

نام مدرس
مهرنوش زاهدی
مواد لازم
مواد لازم برای 20 نفر

خامه فرم گرفته شده: یک و نیم کیلوگرم
کیک اسفنجی یا شیفون به قطر 18 سانتی متر و ارتفاع پنج سانتی متر
ماسوره: 131 و 104
رنگ خوراکی آبی: به میزان لازم
طرز تهیه

کیک را از وسط به دو قسمت تقسیم کرده، مواد میانی را داخل کیک قرار می‌دهیم و کیک را آستر می‌کشیم. (در مجله شماره 202 و 203 روش این کار به طور کامل شرح داده شده است)

خامه را به رنگ آبی درآورده، سپس آن را داخل کیسه می‌ریزیم. قسمت پهن ماسوره را مماس به دیواره کیک قرار داده و به صورت زیگزاگ ماسوره را روی دیواره کیک از پایین به بالا حرکت می‌دهیم، این کار را در تمام طول کیک به صورت ردیف‌های عمودی تکرار می‌کنیم.

برای روی کیک روش‌های مختلفی را می‌توانیم اجرا کنیم. یک روش رسم گلبرگ از مرکز به سمت بیرون است. بدین ترتیب که قسمت پهن ماسوره 104 را روی مرکز قرار داده، زاویه دست را 45 درجه نسبت به سطح کیک در نظر می‌گیریم و با حرکت پایه گردان گلبرگ‌های گل را از مرکز به صورت دایره‌های ممتد به سمت بیرون رسم می‌کنیم.

با استفاده از ماسوره شماره 131، چند شکوفه داخل رافل‌های مرکزی ایجاد می‌کنیم.

همیشه برای اجرای رافل افقی از بالاترین قسمت کیک و برای رافل عمودی از پایین‌ترین قسمت کیک شروع می‌کنیم. به دلیل استفاده از خامه، ممکن است لبه رافل‌ها یا گلبرگ‌های تهیه شده با ماسوره 104 بریده بریده شود. برای این نوع گل‌ها، استفاده از کرم کره‌ای پیشنهاد می‌شود که انواع آن را در مجله‌های بعدی آموزش می‌دهیم.

نکات
مجله شماره 210 و 211
صفحه 64
.

منبع : new.ksabz.net

کیک رافل عمودی
4 (74%) 36 رای