طرز تهیه سالاد با استیک ماهی

طرز تهیه سالاد با استیک ماهی -آکاطرز تهیه

آکاایران: طرز تهیه سالاد با استیک ماهی


آکاایران: طرز تهیه:


طرز تهیه سس:


سرکه، موسیر، خردل و سیر را داخل یک کاسه کوچک مخلوط کنید سپس روغن را خیلی آرام و ذره ذره به آن اضافه کنید تا خوب ترکیب شوند بعد با آویشن، ریحان، نمک و فلفل مخلوط کنید.
لوبیا سبز را داخل یک قابلمه 6 لیتری فاقد درپوش به مدت 3 تا 4 دقیقه با آب و نمک بجوشانید تا نرم و ترد شود. بعد با یک قاشق سوراخ دار آنها را به کاسه آب و یخ انتقال دهید.
سیب زمینی را به آب داخل قابلمه اضافه کنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه آرام بجوشانید تا نرم شود سپس داخل یک صافی آن ها را آبکش کنید و به دو نیم تقسیم کنید تا خنک شود و داخل کاسه قرار دهید و روی آن نمک بپاشید و بگذارید خنک شود.
منقل را آماده کنید و روی حرارت زیاد قرار دهید. درب آن را ببندید بعد از 10 دقیقه دمای منقل را کاهش دهید.
استیک ماهی را با فرچه مخصوص روغن بمالید و روی آن نمک و فلفل بپاشید. سپس روی سینی روغنی فر فاقد درپوش به مدت 6 الی 8 دقیقه قرار دهید تا اینکه استیک ها برشته شوند و مغز آن صورتی بماند. بعد از پخته شدن، استیک را به مدت سه دقیقه کنار بگذارید و بعد به اندازه های بزرگ تکه کنید.
استیک ماهی را به یک بشقاب بزرگ انتقال دهید و روی آن سه قاشق غذاخوری سس بریزید.
سیب زمینی را به یک بشقاب بزرگ انتقال دهید. لوبیا سبز را آبکش کنید و خشک کنید. لوبیا سبز را داخل کاسه با سس و نمک و فلفل مخلوط کنید سپس به بشقاب انتقال دهید.
کاهو را با دو قاشق غذا خوری نمک و فلفل داخل کاسه مخلوط کنید و به بشقاب انتقال دهید. گوجه فرنگی را با یک قاشق سس، نمک و فلفل داخل یک کاسه مخلوط کنید و به بشقاب انتقال دهید.
زیتون و تخم مرغ را داخل بشقاب بچینید و روی سالاد، جعفری یا ریحان را پراکنده کنید.
سالاد را با باقیمانده سس سرو کنید.


.

منبع : sooran.com

طرز تهیه سالاد با استیک ماهی
4 (64%) 59 رای