طرز تهیه شکلات بار

طرز تهیه شکلات بار زیبا و خوش طعم -آکاطرز تهیه شکلات بار زیبا و خوش طعم -آکا

آکاایران: طرز تهیه شکلات بار دلپذیر و خوش طعم

آکاایران: طرز تهیه شکلات بار دلپذیر و خوش طعم

در این قسمت از شکلات های دلپذیر میخواهیم به شما شکلات بار را آموزش بدهیم در ادامه با طرز تهیه شکلات بار دلپذیر و خوش طعم سایت تالاب را دنبال کنید.

مواد لازم:

کرم: 55 گرم
شیر عسلی (تغلیظ شده صنعتی): 190 گرم
شکلات سیاه (ریز خرد شده): 175 گرم
بیسکویت دایجستیو (ریز خرد شده): 110 گرم
کشمش پلویی: 25 گرم
گردو (ریز خرد شده): 25 گرم

طرز تهیه:

1. شکلات ریز خرد شده و کره را در ظرف مناسبی ریخته بر روی بخار آب قرار دهید و هم بزنید تا ذوب شوند و کاملا با هم ترکیب شوند.

2. ظرف را از روی بخار آب بردارید. شیر عسلی را اضافه کنید و با یک قاشق چوبی هم بزنید تا به صورت کرمی درآیند. سپس بیسکویت های خرد شده، کشمش پلویی و گردوی خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند.

3. قالب ناودانی را با کمی کره چرب کنید و با کاغذ روغنی بپوشانید. کاغذ روغنی را کمی بلندتر از ارتفاع قالب در نظر بگیرید تا هنگام خارج کردن شکلات از قالب این کار راحت تر انجام شود.

4. مایه آماده را در قالب بریزید و حدود سه ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شود. سپس قالب را از یخچال خارج نموده و حدود 5 دقیقه در دمای محیط بگذارید. در این فاصله به کمک خط کش و چاقو خط برش های یک و نیم سانتیمتری را مشخص نمایید.

5. پس از آن به کمک کاغذ روغنی های بیرون زده از لبه قالب، شکلات بار را آرام آرام از قالب بیرون بکشید. سپس با چاقوی تیز از روی علامت های زده شده به اسلایس های یک و نیم سانتیمتری تقسیم نمایید.

.

منبع :

طرز تهیه شکلات بار زیبا و خوش طعم
4 (64%) 59 رای