طرز تهیه کیک آناناس

طرز تهیه کیک آناناس سر و ته -آکاطرز تهیه

آکاایران: طرز تهیه کیک آناناس سر و ته


آکاایران: این یک کیک سبک و دوست داشتنی است که پختن آن آسان است. خمیر کیک با رایحه ی پوست مرکبات معطر شده است. ما از لیمو ترش استفاده می کنیم. خمیر بعد از آن روی لایه ای کره ی آب شده، شکر قهوه ای، دارچین گرم شده و تکه های آناناس غلتانده می شود. کیکی که آماده می شود سبک است و لایه ای از سس شکر قهوه ای روی خود دارد. ما ترجیح می دهیم اینجا از آناناس تازه استفاده کنیم زیرا طعمش از آناناس کمپوت شده رقیق تر است. اگر در تهیه ی آن مشکل دارید کمپوت آناناس هم جواب می دهد. فقط حواستان باشد کمپوتی با شربت رقیق انتخاب کنید.

طرز تهیه:


1. طبقه ی توری فر را روی طبقه ی پایین آن قرار دهید و فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (175 درجه سانتی گراد) داغ کنید.

2. رویه را آماده کنید:

با استفاده از پشت قاشق، 4 قاشق سوپخوری کره را کف یک قالب کیک پزی به شعاع 22 سانتی متر پهن کنید. شکر قهوه ای و دارچین را به طور یکدست روی کره بپاشید. برش های آناناس را به صورت یک لایه ی یکدست روی کره و شکر بچینید.

3. خمیر را درست کنید:

در یک کاسه ی بزرگ، 8 قاشق سوپخوری کره ی باقیمانده، شکر دانه ای و پوست پرتقال را با همزن برقی با سرعت متوسط 3 تا 4 دقیقه بزنید تا سبک و پفکی شود.
4. زرده های تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و بزنید تا خمیر یک دست شود. لبه ها و کف کاسه را پاک کنید و سپس بکینگ پودر و نمک را اضافه کنید و هم بزنید.
5. یک سوم آرد را اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا فقط کمی رگه ی آرد دیده شود سپس باقی آرد را هم اضافه کنید و هم بزنید. سفیده ی تخم مرغ و خامه ی ترش یا ماست را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.
طرز تهیه کیک آناناس

روش تهیه


6. کیک را بپزید:

خمیر کیک را با قاشق روی آناناس ها بکشید سپس با یک کاردک خمیر را به شکل یک لایه ی یکدست در بیاورید. 35 تا 40 دقیقه تا زمانی که خلال دندانی که وسط کیک فرو می کنید تمیز بیرون بیاید در فر بپزید.
7. کیک را 5 دقیقه در قالب خنک کنید سپس یک چاقو دور لبه های آن بیندازید و کیک را داخل یک سینی قرار دهید تا خنک شود. اگر چند تکه آناناس به قالب چسبیده بودند با یک کاردک آنها را روی کیک قرار دهید. سپس کمی سس شکر قهوه ای چسبناک روی آنها بمالید.
8. کیک را به صورت گرم یا در دمای اتاق سرو کنید. باقیمانده ی کیک را می توانید تا 3 روز در یخچال نگه دارید. می توانید برش های کیک را مجدداً 10 ثانیه در ماکروویو گرم کنید.

نکات مهم:


دستور آشپزی جایگزین:

سیب! برای کیک سیب سر و ته به سادگی آناناس را با برش های سیب که در کمی آب لیمو غلتانده شده اند جانشین کنید.

آناناس باقیمانده:

علاوه بر استفاده از آناناس در سالاد میوه یا به تنهایی، می توانید برش های آناناس را کباب کنید یا با کره در تابه سرخ کنید و گرم با کمی خامه ی زده شده یا بستنی سرو کنید.
طرز تهیه کیک آناناس

آموزش.

منبع :

کیک

طرز تهیه کیک آناناس سر و ته
4 (64%) 59 رای