آکاایران: امکان ندارد شکلات خور باشید و گاناش نخورده باشید. شاید هم خورده اید و اسم آن را بلد نیستید. به هر حال گاناش همان مخلوط خوشمزه ای از خامه و شکلات است که وقتی روی هر نوع کیکی مالیده شود، طعم آن بی نظیر خواهد شد چه برسد به این که کیک شکلاتی باشد و شما هم عاشق شکلات.
طرز تهیه کیک شکلاتی

طرز تهیه کیک شکلاتی با روکش گاناش شکلاتی -آکاطرز تهیه

آکاایران: طرز تهیه کیک شکلاتی با روکش گاناش شکلاتی


طرز تهیه:


1. فر را با دمای ١٧٥ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. داخل قالبی با قطر ٢٤ سانتی متر را به روغن آغشته کنید و در صورت امکان کاغذ روغنى کف قالب بگذارید. شکلات تلخ را به روش بن مارى ذوب کنید. سپس شکر و تخم مرغ ها را در یک کاسه بریزید و آنها را تا حل شدن کامل شکر با همزن بزنید. در ظرف دیگرى آرد، پودر کاکائو و بیکینگ پودر را با هم الک کنید.
2. حالا شکلات ذوب شده، وانیل و خامه را به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده ، هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. در آخر مخلوط آرد را به مخلوط تخم مرغ ها بیفزایید و به هم زدن ادامه دهید تا مایه کیک نرم و یکدستی حاصل شود.
3. مایه کیک را در قالب ریخته و به مدت ٤٥ تا ٥٠ دقیقه آن را داخل فر قرار دهید. توجه داشته باشید زمان طبخ کیک بستگى به فر دارد؛ بنابراین می توانید بعد از ٤٠ دقیقه با یک سیخ چوبى باریک از پختن یا نپختن کیک اطمینان حاصل کنید. کیک شما زمانى پخته است که وقتى سیخ را از کیک خارج می کنید مواد کیک به آن نچسبیده باشد.کیک را بعد از طبخ و درآوردن از فر در دماى اتاق خنک کنید، سپس آن را سرو کنید.

دستور تهیه گاناش:


ابتدا خامه را بجوشانید. بعد آن را از روى حرارت بردارید، سپس شکلات های خرد شده را در آن حل کنید و در یخچال قرار دهید تا زمانى که سفتى آن براى شکل دادن و تزیین کیک مناسب باشد. گاناش را در قیف بریزید و کیک خود را با آن تزیین کنید. می توانید کیک را از وسط بریده و بین دولایه هم گاناش بریزید.


.

منبع :

روش تهیه

طرز تهیه کیک شکلاتی با روکش گاناش شکلاتی
4 (64%) 59 رای