آکاایران: (Hokkaido Chiffon Cupcakes with Vanilla Custard)
طرز تهیه کاپ کیک

طرز تهیه کاپ کیک هوکایدو پرتقالی با کرم کاسترد وانیلی ( ژاپنی ) -آکاطرز تهیه

آکاایران: طرز تهیه کاپ کیک هوکایدو پرتقالی با کرم کاسترد وانیلی ( ژاپنی )


این کیک به صورت دونه ای پخته می شه. در قالب های مقوایی مکعب مربعی. یعنی قالب های مقوایی رو روی سینی فر می گذارند و می پزند. چون اینجا همچین قالب هایی نیست (یا حداقل من ندیدم)، می تونیم از قالب کاپ کیک یا مافین استفاده کنیم. قالب های مربعی تکی هم توی لوازم قنادی ها هست.میتونید از این قالب های سیلیکونی مربع استفاده کنید و توش کاغذهای کاپ کیک رو بذارید (البته قبلش با عمل پرس چند قالب مربع روی یک قالب مربع که درونش کاغذ کاپ کیک گذاشته شده، کاغذها رو به حالت مربعی در میاریم.)


طرز تهیه کاپ کیک

روش تهیه


طرز تهیه:
فر را روی 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد تنظیم می کنیم تا گرم شود. 16 عدد کاغذ کاپ کیک درون قالب های مربعی که در سینی فر چیدیم، قرار می دهیم.
در یک کاسه، آرد و بیکینگ پودر رو الک می کنیم.
زرده تخم مرغ و 70 گرم شکر رو با همزن آنقدر می زنیم که به رنگ کرمی کم رنگ دربیاد. نمک و وانیل و آب پرتقال رو اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم. بعد شیر و روغن مایع رو اضافه می کنیم. باز کمی هم می زنیم. و در نهایت، آرد و بیکینگ پودر رو اضافه می کنیم. تا جایی هم می زنیم که مواد کاملا مخلوط شوند و نه بیشتر.
سفیده های تخم مرغ رو با همزن می زنیم تا فومی شکل شود. شکر رو اضافه می کنیم و آنقدر می زنیم که کاملا سفید شود و پف کند و با برگردوندن ظرف حاوی سفیده و شکر، مواد از ظرف نریزد.
یک سوم سفیده رو به مخلوط زرده اضافه می کنیم و به صورت دورانی با لیسک مخلوط می کنیم. دو سوم باقیمانده سفیده رو هم اضافه کرده و باز به صورت دورانی با لیسک هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط و یکدست شود.
طرز تهیه کاپ کیک

هوکایدو


مواد را داخل کاغذهای کاپ کیک آماده شده ریخته می شود (کاغذهارو کامل پر نمی کنیم. اجازه می دیم به اندازه نیم سانت از سر کاغذها خالی بمونه برای پف کیک.) و کاپ کیک ها را برای مدت 20-25 دقیقه می گذاریم در فری که قبلا گرم کرده ایم بپزد. برای اطمینان از طبخ با فرو و خارج کردن یک چوب کبریت یا خلال دندان درون یکی از کیک ها، در صورتی که خلال دندان تمیز بیرون آمد و کیک به آن نچسبیده بود، متوجه پخته شدن آن می شویم.
پس از خارج کردن سینی از فر، برای 20 دقیقه می گذاریم روی یک صفحه مشبک تا کاملا خنک شود.
طرز تهیه کاپ کیک

کاپ کیک


دستور تهیه کاسترد وانیلی


زرده تخم مرغ، شکر و آرد ذرت را با همزن می زنیم تا کرم کم رنگ شود. شیر و وانیل را مخلوط کرده روی شعله گاز حرارت می دیم تا بجوشه. نصف شیر رو درون مخلوط زرده تخم مرغ ریخته می شود و هم می زنیم. بعد این مواد مخلوط شده رو به مابقی شیر اضافه می کنیم. دوباره حرارت می دیم و مرتب با قاشق چوبی هم می زنیم تا کاسترد غلیظ بشه. از روی شعله بر می داریم. کره رو اضافه کرده و هم می زنیم تا خوب مخلوط بشه. کاسترد رو درون یخچال می ذاریم تا سرد بشه. قبل از اینکه کاسترد رو درون کیسه قیف بریزیم، خامه زده شده رو به اون اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا یکدست بشه.
برای تزیین کاپ کیک هوکایدو با کاسترد، وسط کیک ها رو با چاقو به صورت مربع یا گرد بریده و جدا می کنیم. سعی کنید این برش عمیق باشه ولی احتیاط کنید که به قدری عمیق نبرید که به کف کیک برسه. سپس با قیف کاسترد رو درون حفره های ایجاد شده روی کیک ها ریخته می شود.
اگر دوست داشتید، می تونید بعد از ایجاد حفره وسط کیک ها، روی اونها رو با پودر شکر یا پودر قند تزیین کنید و بعد کاسترد رو در حفره ها بریزید.


.

منبع :

آموزش

طرز تهیه کاپ کیک هوکایدو پرتقالی با کرم کاسترد وانیلی ( ژاپنی )
4 (64%) 59 رای