آکاایران: کیک موز و دارچین به دلیل در کنار هم قرار گرفتن موز و دارچین، یک میان وعده خوش طعم، انرژی زا و برای زدودن خستگی و ضعف بسیار مفید می باشد. در این مطلب با طرز تهیه کیک موز و دارچین، ما را همراهی نمایید.

موز طعم خوشایندی را به کیک ها، بستنی ها و … خواهد داد. کیک موز یکی از کیک های خوشمزه می باشد که در این مطلب به طرز تهیه کیک موز و دارچین می پردازیم تا از طعم ترکیبی بسیار خوش طعم و مفید کیک دارچینی و کیک موزی، در کنار خانواده لذت ببرید.

کیک موز و دارچین

طرز تهیه کیک موز

طرز تهیه کیک موز و دارچین خوش پخت و خوشمزه -آکاطرز تهیه کیک موز و دارچین انواع کیک آشپزی

آکاایران: طرز تهیه کیک موز و دارچین خوش طبخ و خوشمزه

همانطور که می دانید موز یک میوه تقریبا اسیدی به شمار می رود. بنابراین پس مدتی از خوردن آن احساس ضعف و خستگی و همچنین گرسنگی به شما دست خواهد داد. برای اینکه فاقد هیچ نگرانی بتوانید از خواص بیشمار موز بهره مند شوید می توانید موز را همراه با کره بادام زمینی یا دارچین مصرف نمایید. در این مطلب به آموزش دستور طبخ کیک موز و دارچین می پردازیم.

مواد لازم:

  • موز رسیده ( به نوعی له شده): سه عدد
  • دارچین: نصف قاشق چایخوری
  • آرد: یک پیمانه
  • شکر: دوسوم پیمانه ( با توه به ذائقه خود می توانید از شکر بیشتری استفاده نمایید)
  • تخم مرغ: دو عدد
  • شیر: یک سوم پیمانه
  • روغن: یک سوم پیمانه
  • بکینگ پودر و وانیل: هر کدام نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک موز و دارچین:

طرز تهیه کیک موز

شیرینی و کیک

ابتدا تخم مرغ و شکر را توسط همزن برقی به خوبی با یکدیگر هم بزنید.

حتما بخوانید:  با پختن کیک خیس آشپزی تان را به رخ دیگران بکشید!

طرز تهیه کیک موز
طرز تهیه کیک موز

موز ها را با چنگال  له نمایید و سپس مخلوط تخم مرغ و شکر را به آن بیفزایید و به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط یک دستی به وجود آید.

طرز تهیه کیک موز
طرز تهیه کیک موز

در این مرحله از طرز تهیه کیک موز و دارچین، آرد، دارچین، بکینگ پودر و وانیل را با یکدیگر مخلوط نموده و کم کم بر روی مواد دیگر الک نمایید و با همزن دستی، هم بزنید. در آخر شیر و روغن را اضافه نموده و پس از کمی هم زدن، در ظرف مخصوص فر که آن را چرب نموده اید به مدت ۴۵ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد بگذارید. ( فر را از قبل گرم نمایید).

طرز تهیه کیک موز

امیدوارم این کیک خوشمزه را در منزل تهیه نموده، همراه با خانواده از طعم آن لذت ببرید. برای آشنایی با طرز تهیه انواع کیک کلیک نمایید.

.

منبع : آرگا

طرز تهیه کیک موز و دارچین خوش پخت و خوشمزه
4 (64%) 59 رای