آکاایران: کیک از انواع خوردنی های خوشمزه و لذیذ است که برای مراسم مختلف و یا به عنوان میان وعده و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد در ادامه این بخش از آشپزی طرز تهیه کیک وانیلی با طعم بی نظیر و ایده آل را مشاهده خواهید کرد.

کیک از انواع شیرینی های خوشمزه است و پرطرفدار است که می توانید آن را با طعم های مختلفی نظیر کیک نارگیلی و کیک گردویی و کیک وانیلی تهیه کنید. طرز تهیه کیک وانیلی مانند بقیه کیک ها ساده و راحت است و شما می توانید این کیک خوشمزه را به عنوان کیک تولد نیز بپزید.

کیک وانیلی از انواع کیک های خوش طعم و خوشمزه است که هر کسی از طعم و مزه این کیک خوشش می آید و بهتر است شما نیز این کیک را در منزل برای افراد خانواده خود بپزید و از طعم این کیک متفاوت و بی نظیر نهایت لذت را ببرید.

طرز تهیه کیک وانیلی

طرز تهیه کیک وانیلی با طعم عالی و متفاوت -آکاطرز تهیه کیک وانیلی انواع کیک آشپزی

آکاایران: طرز تهیه کیک وانیلی با طعم عالی و متفاوت

مواد لازم

کره : ۲۳۰ گرم
شیر پرچرب : ۱ پیملنه
شکر : ۲ پیمانه
تخم مرغ درشت : ۴ عدد
آرد : ۳ پیمانه سر پر
وانیل : ۱ قاشق چای خوری
نمک : نصف قاشق چای خوری
بیکینگ پودر : ۴ قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک وانیلی

شیرینی و کیک

طرز تهیه کیک وانیلی

برای پخت کیک وانیلی ابتدا فر را بر روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید سپس زرده و سفیده تخم مرغ را از یکدیگر جدا کنید و سفیده ها را در درون ظرف مناسبی بریزید و ظرف سفیده ها را در درون ظرفی که حاوی آب گرم است قرار دهید سپس سفیده ها را با کمک همزن دستی و یا همزن برقی به خوبی هم بزنید تا پف کنند و به شکل خامه فرم گرفته شده در آیند سپس زرده را به سفیده های تخم مرغ اضافه کنید و مخلوط زرده و سفیده تخم مرغ را آنقدر هم بزنید تا باهم به خوبی مخلوط شوند. درمرحله بعدی طرز تهیه کیک وانیلی آرد و بیکینگ پودر و وانیل و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس مخلوط این مواد را دو یا سه بار الک کنید. در درون ظرف دیگری شکر و شیر را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس مخلوط این مواد را آنقدر هم بزنید تا شکر در شیر به خوبی حل شود سپس به صورت آرام آرام مخلوط آرد و شیر را به ترتیب به مایه کیک اضافه کنید و مایه کیک را بعد از هر بار اضافه کردن این مواد به صورت دورانی هم بزنید و بعد از مخلوط شدن مایه کیک با شیر و آرد روغن و یا کره ذوب شده را به مایه کیک اضافه کنید و به خوبی مواد کیک را هم بزنید.

حتما بخوانید:  طرز تهیه کیک انار خوشمره و پرطرفدار

طرز تهیه کیک وانیلی

در مرحله آخر دستور پخت کیک وانیلی ته قالب فر و اطراف قالب را به خوبی چرب کنید و مایه کیک را در درون قالب فر بریزید و سپس قالب فر را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در درون فر قرار دهید.

 

طرز تهیه کیک وانیلی
طرز تهیه کیک وانیلی

در طرز تهیه کیک وانیلی بعد از آماده شدن کیک می توانید آن را از درون قالب بیرون آورید و سپس بعد از خنک شدن کیک می توانید سطح آن را با کمک روش های تزیین کیک خانگی به زیبایی تزیین کنید. برای مشاهده پخت انواع کیک کلیک کنید.

.

منبع : آرگا

طرز تهیه کیک وانیلی با طعم عالی و متفاوت
4 (64%) 59 رای