آکاایران: کیک بستنی ویژه

زمان آماده سازی
۴۰ دقیقه
زمان پختن
۳۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۱۲ نفر
۹۰ گرم
کره
۹۰ گرم
شکر قهوه ای
۱ عدد
تخم مرغ
۳۰ گرم
بادام
۶۰ گرم
آرد
۱ نوک انگشت
نمک
۱ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو
۱/۴ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر
۳۰ گرم
شکلات تلخ
۵۰ میلی لیتر
شیر
یک و نیم لیتر
بستنی
کیک بستنی ویژه

کیک بستنی ویژه -آکاکیک بستنی

آکاایران: کیک بستنی ویژه

کیک بستنی ویژه از مجموعه دستورغذایی های جیمی الیور است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
برای تهیه این کیک بستنی از ۲ یا ۳ بستنی با طعم مورد نظرتان استفاده کنید. ما از بستنی با طعم های توت فرنگی، وانیلی و پسته استفاده کردیم. در پایان وقتی آن را برش می دهید تمامی این لایه ها خود را نشان می دهند.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کیک بستنی ویژه :

۱- به کره اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.
۲- بادام را در غذا ساز بریزید و آن را بزنید تا کامل پودر شود.
۳- از شکلات تلخ ۷۰ درصد استفاده کنید. شکلات را ریز خرد کنید.
۴- از ۲ یا ۳ نوع بستنی متفاوت و با طعم های دلخواهتان استفاده کنید.
۵- کیک بستنی باید حداقل به مدت ۲ ساعت در فریزر استراحت کرده و خودش را بگیرد.

  1. فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. کف قالبی با قطر 16 سانتی متری و ارتفاع 18 سانتی متر را چرب کنید (می توانید کیک را در قالب گرد دیگری با قطر 16 سانتی متر بپزید).
  2. برای تهیه کیک، کره (به دمای محیط) و شکر را با همزن برقی بزنید تا خامه ای و کمرنگ شود. تخم مرغ و سپس پودر بادام را اضافه کنید.
  3. در ظرفی دیگر آرد، نمک، پودر کاکائو و بیکینگ پودر را با هم ترکیب کنید و به ترکیب کره اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید.
  4. شکلات را برای چند ثانیه در مایکروویو و یا به روش بن ماری آب کنید. سایر مواد را به همراه شیر به شکلات اضافه کرده و خوب با هم ترکیب کنید تا یکدست شوند.
  5. خمیر را در قالب ریخته و برای 25 تا 30 دقیقه و تا زمانیکه خلال دندانی که در وسط خمیر فرو بردید و بیرون آوردید، تمیز باشد، بپزید.
  6. کیک را از فر خارج کنید و بگذارید برای 5 دقیقه خنک شود، سپس آن را از قالب خارج کرده و بر روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شود.
  7. بستنی های خود را از فریزر خارج کنید تا کمی نرم شوند. 2 عدد کاغذ روغنی را به حالت به علاوه روی هم بگذارید و با آن ها داخل قالب را بپوشانید.
  8. کیک را از وسط به صورت افقی نصف کنید و یکی از آن ها را کف قالب قرار دهید. از یکی از طعم های بستنی به پهنای تقریبا 5 سانتی متر روی کیک قرار دهید و این کار را با 2 طعم دیگر بستنی تکرار کنید.
  9. نیمه ی دیگر کیک را روی بستنی ها قرار داده و کمی فشار دهید. لبه های کاغذ روغنی را روی کیک برگردانید. کیک را حداقل برای 2 ساعت تا خودش را بگیرد در فریزر قرار دهید.
  10. برای سرو، کاغذ روغنی را از روی کیک باز کنید و کیک را در ظرف مورد نظر برگردانید و سپس تمامی کاغذ روغنی را از روی کیک جدا کنید. اجازه دهید تا کیک برای حدود 5 دقیقه کمی نرو شود و سپس آن را با چاقوی گرم برش دهید.

منبع :

کیک بستنی ویژه

کیک بستنی ویژه
4 (64%) 59 رای