نون خامه ای,تزئین نان خامه ای تولد,تزئین کیک تولد

تزئین نان خامه ای تولد

ووپی پای های فوتبالی

مواد لازم
روغن صاف 6 ق غ معادل گرم
شکر 1 فنجان
تخم مرغ بزرگ 1 عدد
شیر 1 فنجان
کاکائو 5 ق غ
آرد 2 و یک چهارم فنجان
بکینگ پودر نصف ق چ
جوش شیرین 1 ق چ
وانیل 2 ق چ
نمک نصف ق چ
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه ووپی پای های فوتبالی آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . روغن و شکر را مخلوط کرده هم بزنید کرمی شود . تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود .  آرد ، کاکائو ، نمک ، بکینگ پودر و جوش شیرین را با هم الک کنید . مخلوط آرد را در 3 مرحله با شیر در 2 مرحله به صورت متناوب اضافه کرده هم بزنید یکدست شود .  با اسکوپ  از خمیر در سینی فر ریخته و با چاقو لبه های دو طرف دایره را به سمت هم جمع کنید تا فرم توپ فوتبال بگیرد و به مدت 10 – 12 دقیقه در فر بگذراید بپزند و سپس کناری بگذارید خنک شده به دمای اتاق برسند .
مواد لازم برای فراستینگ پنیر خامه ای
کره هم دما با اتاق 8 ق غ
پنیر خامه ای هم دما با اتاق 360 گرم
پودر شکر 4 فنجان معادل 450 گرم
عصاره وانیل 1 ق چ
 

کره و پنیر خامه ای را حدود 2 – 3 دقیقه با سرعت متوسط به بالای همزن هم بزنید تا کرمی و پوک شود . سرعت را کم کرده شکر را 1 فنجان 1 فنجان اضافه کنید سپس وانیل را بیفزایید و هم بزنید یکدست شود .  این کرم را میتوانید تا 3 روز در ظرف دربسته بدون نفوذ هوا در یخچال نگهداری کنید فقط قبل از استفاده باید از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای محیط برسد .

کرم را در یک قیف با ماسوره ستاره ای ریخته و بین هر دو ووپی پای را با کرم پر کرده به هم بچسبانید و با باقیمانده ی کرم روی ووپی پای های ساندویچ شده طرح خطهای توپ فوتبال را ایجاد کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

ووپی پای های فوتبالی
4 (74%) 36 رای