تزئین کاپ کیک,کاپ کیک کاراملی,ذرت کاراملی

طرز تهیه کاپ کیک با کرم کره و پاپ کورن کاراملی

کاپ کیک با کرم کره و پاپ کورن کاراملی

مواد لازم برای 22 عدد کاپ کیک
آرد 2 و نیم فنجان
بکیگ پودر 1 و نیم ق چ
نمک نصف ق چ
شکر قهوه ای تیره 1 و نیم فنجان
شکر نصف فنجان
کره نرم 1 فنجان
تخم مرغ 4 عدد
عصاره وانیل 1 ق چ
شیر 1 فنجان
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کاپ کیک با کرم کره و پاپ کورن کاراملی آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . قالب های مافین را با کپسول های کاغذی بپوشانید . آرد ، بکیگ پودر و نمک را مخلوط کرده کناری بگذارید . شیر ووانیل را مخلوط کرده کناری بگذارید . شکر و کره را به کاسه همزن اضافه کرده و با سرعت متوسط هم بزنید تا پوک شود . تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و هر بار صبر کنید یکدست شود و هر وقت لازم بود همزن را خاموش کرده و مواد را از دور کاسه جمع کنید . آرد را در 3 مرحله به صورت متناوب با شیر در 2 مرحله اضافه کنیدو هر بار صبر کنید خمیر یکدست شود . قالب های کاپ کیک را تا دو سوم از خمیر پر کرده و به مدت 18 – 20 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اگر خلال دندان وسطشان زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کاپ کیک ها را از فر بیرون آورده 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتند سپس روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شوند .
مواد لازم برای کرم کره
کره نصف فنجان
شکر قهوه ای 1 فنجان
خامه یک سوم فنجان
عصاره وانیل 1 ق چ
پودر شکر 3 فنجان
 
کره را روی حرارت متوسط ذوب کنید . شکر قهوه ای و خامه را اضافه کرده حرارت را کم کنید و حدود 2 دقیقه هر از گاهی هم بزنید تا شکر حل شود . از روی حرارت برداشته وانیل را اضافه کنید . مخلوط را 10 دقیقه کناری بگذارید سرد شود . سپس به کاسه همزن منتقل کرده و همزن را روشن کنیدو پودر شکر را 1 فنجان 1 فنجان اضافه کنید تا کرم نرم و فرم گرفته شود و بالافاصله روی کاپ کیک ها را که سرد شده با این کرم بپوشانید  این کرم بعد از گذشت 5 – 10 دقیقه سفت شده و خودش را میگیرد که در این صورت میتوانید یک قاشق خامه به ان اضافه کرده دوباره هم بزنید تا روان شود .
مواد لازم برای پاپ کورن کاراملی
پاپ کورن مایکروفری 1 بسته
کره نصف فنجان
شکر قهوه ای روشن 1 فنجان
سیروپ ذرت یک چهارم فنجا
نمک نصف ق چ
جوش شیرین نصف ق چ
عصاره وانیل 1 ق چ
آبنبات ذرتی 1 فنجان
بادام زمینی نصف شده 1 فنجان
شکلات چیپسی سفید نصف فنجان
 

فر را با دمای 120 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

پاپ کورن ها را مطابق دستور پشت بسته در مایکروفر آماده کرده کناری بگذارید .

در یک قابلمه ی بزرگ کره ، شکر ف سیروپ ذرت و نمک را روی حرارت متوسط ذوب کنید . اجازه دهید مخلوط برای 10 دقیقه بجوشد تا به رنگ کهربایی درآید .

در کاسه ای کوچک جوش شیرین و وانیل را مخلوط کنید .

قابلمه را از روی حرارت برداشته وانیل و جوش شیرین را اضافه کرده هم بزنید تا کارامل کف کند .

تزئین کاپ کیک,کاپ کیک کاراملی,ذرت کاراملی

طرز تهیه کاپ کیک با کرم کاراملی

بلافاصله پاپ کورن ها را به کارامل اضافه کرده با قاشق چوبی مخلوط نمایید و روی سک سینی پهن کنید و 15 دقیقه در فر بگذارید سپس کمی هم زده دوباره 15 دقیقه به فر برگردانید  و دوباره از فر در اورده هم بزنید و آبنبات های ذرتی و بادام زمینی و شکلات چیپسی سفید را اضافه کنید و مخلوط نمایید وقتی که کاملا سرد شدند روی کاپ کیک ها را با آن ها پر کنید و مابقی پاپ کورن های کاراملی را رد ظرفی در بسته در یخچال نگهداری نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کاپ کیک با کرم کره و پاپ کورن کاراملی
4 (64%) 59 رای