تزئین کاپ کیک,کاپ کیک گردویی,گردوی شکری

کاپ کیک سیب زمینی شیرین

کاپ کیک سیب زمینی شیرین گردویی با کرم مارشمالو

مواد لازم برای 24 عدد کاپ کیک
آرد 2 فنجان
بکینگ پودر 1 ق چ
جوش شیرین 1 ق چ
نمک 1 ق چ
دارچین 2 ق چ
کره ذوب شده 1 فنجان
شکر 1 و یک چهارم فنجان
شکر قهوه ای سه چهارم فنجان
تخم مرغ زده شده 4 عدد
وانیل 1 ق چ
پوره سیب زمینی شیرین 450 گرم
گردوی شکری 1 فنجان
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کاپ کیک سیب زمینی شیرین گردویی با کرم مارشمالو آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . قالب های مافین را با کپسول های کاغذی بپوشنید . آرد ، بکینگ پودر ، جوش شیرین ، نمک و دارچین را مخلوط کنید . کره را روی حرارت متوسط به پایین ذوب کرده و 7 – 8 دقیقه بجوشنید تا قهوه ای شود سپس از روی حرارت برداشته کناری بگذارید خنک شود . کره ، شکر ، شکر قهوه ای ، تخم مرغ و وانیل را مخلوط کنید یکدست شود و به مواد خشک اضافه کنید . پوره سیب زمینی شیرین را اضافه کرده مخلوط نمایید . گردوهای شکری را به خمیر کاپ کیک اضافه کرده و قالب های کاپ کیک را تا دو سوم از خمیر پر کنید و به مدت 18 – 20 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اگر خلال دندان وسط کاپ کیک ها زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید از فر بیرون بیاورید و 5 دقیقه بگذارید از حرارت بیوفتند سپس روی توری سیمی منتقل کنید کاملا خنک شوند .
مواد لازم برای آیسینگ
کره نرم سه چهارم فنجان
کرم مارشمالو 280 گرم
پودر شکر 4 فنجان
شیر 2 ق غ
 
  کره و کرم ماشمالو را با سرعت متوسط همزن حدود 2 دقیقه هم بزنید تا کرمی شوند . پودر شکر را 1 فنجان 1 فنجان اضافه کنید . شیر را اضافه کرده 3 – 4 دقیقه با سرعت متوسط هم بزنید تا کرم پوک شود . آیسینگ را در قیف ریخته و روی کاپ کیک ها را تزئین کنید و یک عدد گردوی شکری رویشان بگذارید .
مواد لازم برای گردوی شکری
سفیده تخم مرغ 1 عدد
آب 1 ق غ
گردوی نصف شده 450 گرم
شکر 1 فنجان
نمک سه چهارم ق چ
دارچین نصف ق چ
 

فر را با دمای 120 درجه سانتیگراد گرم کنید . سینی فر را با کره چرب نمایید .

سفیده تخم مرغ و آب را هم بزنید تا کف کند .

در کاسه ای دیگر شکر ، نمک و دارچین را مخلوط نمایید .

گردو ها را به سفیده تخم مرغ اضافه کرده هم بزنید تا تمام سطحشان به سفیده آغشته شود .گردوها را در شکر بگرانید و سپس روی سینی فر بچینید و به مدت 1 ساعت در فر بگذارید تا تست شوند . هر 15 دقیقه یک بار همشان بزنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کاپ کیک سیب زمینی شیرین گردویی با کرم مارشمالو
4 (64%) 59 رای