تزئین کیک,تزئین کیک تولد,تزئین کیک زمستانی

تزئین کیک زمستانی

آموزش تزئین کیک به شکل خانه ی اسکیمو

مواد لازم
کیک وانیلی
دونات بزرگ
آیسینگ وانیلی
قیف بستی
رنگ ژله ای آبی
آبنبات پوششی سفید
شکر ماسه ای
 

در این مقاله از آکاایران با آموزش تزئین کیک به شکل خانه ی اسکیمو همراه شما هستیم .

تزئین کیک,تزئین کیک تولد,تزئین کیک زمستانی

کیک تولد خانه یخی

1 - برای درست کرن خانه ی اسکیمو شما نیاز به یک کیک گرد 15 سانتی و یک کیک که در قالب توپی با دهانه ی 15 سانتی پخته شده باشد دارید .  بهتر است کیک ها را بعد از پخت روی توری سیمی بگذارید به دمای اتاق برسند و سپس در پلاستیک پیچیده چند ساعت در یخچال بگذارید کاملا سرد شوند .

رنگ ژله ای آبی را با آیسینگ به اندازه ی دلخواه ترکیب کنید تا به رنگ آبی روشن در آید .

کیک گرد را روی کیک 15 سانتی گذاشته و با آیسینگ به هم بچسبانید . یک سوم از قسمت پایینی دونات را برش زده و از قسمت صاف روی ظرف و جلوی کیک بچسبانید .

2 – با کاردک روی سطح کیک را با آیسینگ بپوشانید و تا حد امکان سعی کنید سطح کار را صاف کنید . تا در نهایت کیکتان شبیه تصویر مرحله ی 2 شود .

3 – برای درست کردن تکه های یخ نیمی از سینی را با کاغذ روغنی بپوشانید و آبنبات پوششی را روی حرارت بخار آب یا با فواصل 30 ثانیه ای در مایکروفر حرارت داده و هم بزنید تا کاملا ذوب شود و سپس به ضخامت 2 – 4 میلی متر روی سینی که با کاغذ روغنی پوشانده اید صاف کنید .

4 – بلافاصله شکر ماسه ای مات را روی سطح آبنبات ذوب شده بریزید و 10 دقیقه در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد .

5 – سینی را از یخچال در آورده 10 دقیقه صبر کنید تا راحت تر برش بخورد . سپس با چاقو مستطیل های باریکی به اندازه ی جلوی در ورودی خانه ی یخی برش بزنید .

6 – با دست تکه های آبنبات را به صورت موزاییکی برای روی سطح خانه بشکنید .

7 – انتهای قیف های بستنی را برش بزنید تا صاف شوند و بتوانید به عنوان درخت از آنها استفاده کنید و سپس رویشان را با آیسینگ سفید که باقی مانده بپوشاند و رویشان شکر پاشیده و کنار خانه ی یخی نصف کنید .

8 – میتوانید از دو نی و مقداری نخ و کاغذ هایی که مثلثی برش زده اید مطابق تصویر برای زیباتر شدن کار و تزئین کیک استفاده کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

آموزش تزئین کیک به شکل خانه ی اسکیمو
4 (64%) 59 رای