کیک مرنگ,کیک پاولوا,دسر پاولوا

دسر مرنگ لیمویی

پاولوای پسته و گل رز

مواد لازم برای 8 سرو
نشاسته ذرت 2 ق  چ
سرکه سیب 2 ق چ
سفیده تخم مرغ 5 عدد بزرگ
نمک یک پینچ
پودر شکر 1 فنجان
آب گل رز 1 ق چ
پسته نصف فنجان
برگ گل رز برای تزئین
مواد لازم برای کرم
خامه 1 و یک چهارم فنجان
عصاره وانیل 1 ق چ
پودر شکر 2 ق غ
توت فرنگی 3 فنجان معادل 390 گرم
 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه پاولوای پسته و گل رز آشنا میکنیم .

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و وسطش دایره ای 25 سانتی مشخص کنید .

نشاسته و سرکه را کاملا با هم مخلوط کنید .

در کاسه ای بزرگ و تمیز سفیده ها ی تخم مرغ و نمک را هم بزنید تا فرم بگیرد سپس شکر را 1 قاشق 1 قاشق اضافه کنید سپس مخلوط سرکه را اضافه کنید .

مرنگ که غلیظ و درخشان شد آب گل رز و نیمی از پسته را اضافه کنید با یک قاشق بزرک روی دایره ای که مشخص کرده بودید را با مرنگ بپوشانید و و تا ارتفاعی که دوست دارید مرنگ را بالا ببرید و در آخر مرکزش را پر کنید و مانند عکس به فرم آشیانه ای در آورید میتوانید دیواره ی بیرونی اش را با انگشت طرح بیندارید . مابقی پسته را رویش بپاشید و بلاف اصله در فر گذاشته و دمای فر را روی 100 درجه سانتیگراد کم کنید و 2 ساعت بگذارید مرنگ در فر بپزد تا بیرونش کاملا ترد و سفت شود . فر را خاموش کرده و درش را نیم باز بگذارید تا مرنگ در خود فر کم کم سرد و خشک شود .

قبل از سرو خامه را هم بزنید تا فرم بگیرد سپس وانیل و شکر را اضافه کنید و مرکز مرنگ را با خامه پر کنید و روی خامه را با توت فرنگی های نصف یا چهار قاچ شده بپوشانید و رویشان پسته و برگ گل رز بگذارید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

پاولوای پسته و گل رز
4 (74%) 36 رای