کیک شکلاتی,براونی شکلاتی,براونی با شکلات کره بادام زمینی

براونی با شکلات کره بادام زمینی

براونی با شکلات های فنجانی کره بادام زمینی

مواد لازم
شکلات فنجانی کره بادام زمینی 1 بسته حدود 360 گرم
کره 360 گرم
شکلات تلخ 135 گرم
شکلات چیپسی 1 و نیم فنجان حدود 270 گرم
تخم مرغ بزرگ 6 عدد
شکر 1 و نیم فنجان
شکر قهوه ای 360 گرم
نمک 1 ق چ
عصاره وانیل 1 ق غ
آرد 1 و نیم فنجان حدود 200 گرم
بکینگ پودر سه چهارم ق چ
بادام زمینی خرد شده 2 ق غ
شکلات چیپسی شیری یک چهارم فنجان حدود 30 گرم
 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه براونی با شکلات های فنجانی کره بادام زمینی آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . یک سینی 22 * 32 سانتی را با فویل آلومینیومی بپوشانید و رویش را چرب کنید .

کره را به قطعات 2 سانتی خرد کرده و روی تابه ای روی حرارت کم بگذارید ذوب شود . حین ذوب شدن کره شکلات را خرد کرده به همراه شکلات چیپسی ها به ظرف اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا ذوب شوند  و کناری بگذارید .

تخم مرغ ها را جداگانه هم بزنید . شکر و نمک را اضافه کنید و مخلوط نمایید . حین هم زدن شکلات ذوب شده را کم کم اضافه کنید و سپس وانیل را بیفزایید .

آرد و بکینگ پودر را مخلوط نموده روی مواد الک کنید و مخلوط نمایید تا خمیر یکدست شود . خمیر را در سینی ای که از قبل آماده کرده بودید ریخته و با کاردک رویش را صاف کنید . شکلات های فنجانی را با فاصله ی 1 سانتی از دیواره های سینی در خمیر فرو ببرید و ریشان را با خمیر بپوشانید و رویشان بادام زمینی خرد شده بپاشید و شکلات چیپسی های شیری را هم به طور یکدست رویشان بریزید و به مدت 35 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید براونی را از فر بیرون بیاورید و 15 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد و یک شب در یخچال بگذارید کاملا خنک شود و سپس به اندازه ی دلخواه برش بزنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

براونی با شکلات های فنجانی کره بادام زمینی
4 (64%) 59 رای