تزئین کیک,تزئین کیک شکلاتی,کیک شکلاتی با کرم کاراملی

طرز تهیه کرم کره کاراملی روی کیک

آموزش پخت و تزئین کیک شکلاتی با فراستینگ کاراملی

مواد لازم کیک شکلاتی
شکلات 90 گرم
آب داغ یا قهوه ی دم کشیده داغ 1 و نیم فنجان معادل 360 میلی لیتر
آرد 2 و نیم فنجان معادل 300 گرم
شکر 3 فنجان معادل 600 گرم
پودر کاکائو 1 و نیم فنجان معادل 185 گرم
جوش شیرین 2 ق چ
بکینگ پودر سه چهارم ق چ
نمک 1 و یک چهارم ق چ
تخم مرغ 3 عدد بزرگ
روغن سه چهارم فنجان معادل 180 میلی لیتر
خامه ترش 1 و نیم فنجان معادل 340 گرم
وانیل سه چهارم ق چ
مواد لازم برای فراستینگ کاراملی
شکر نصف فنجان معادل 100 گرم
آب یک چهارم فنجان معادل 60 میلی لیتر
خامه سنگین نصف فنجام معادل 120 میلی لیتر
عصاره وانیل 1 ق چ
کره 450 گرم
نمک نصف ق چ
پدر شکر 3 فنجان معادل 380 گرم
مواد لازم برای گاناش شکلاتی
شکلات خرد شده 120 گرم
خامه نصف فنجان معادل 120 میلی لیتر
سیروپ ذذرت یک چهارم فنجان معادل 85 گرم
عصاره وانیل 1 ق چ
 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران با آموزش پخت و تزئین کیک شکلاتی با فراستینگ کاراملی کنار شما هستیم.

فر را با دمای 150 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . 3 عدد قالب گرد 22 سانتی را چرب کرده و کفشان را با کاغذ روغنی بپوشانید .

شاید براتون عجیب باشه که این کیک به جای 180 درجه با دمای 150 درجه پخته میشه . علتش اینه که این دما باعث میشه کیک بعد از پخت مرطوب تر باشه و ین پخت پف نکنه که نیاز باشه قبل از روی هم قرار دادن لایه ها و فراستینگ رویش را صاف کنید .

شکلات را خرد کرده و با آب یا قهوه داغ مخلوط کنید و هر از گاهی هم بزنید تا شکلات حل شود .

آرد ، شکر ، پودر کاکائو ، جوش شیرین ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کنید . در کاسه ای دیگر با همزن برقی تخم مرغ ها را بزنید تا کشدار و لیمویی شد ( حدود 3 دقیقه با همزن پایه دار و 5 دقیقه با همزن دستی ) روغن ، خامه ترش ، وانیل و شکلات ذوب شده را به تخم مرغ ها حین هم زدن اضافه کنید سرعت را روی متوسط گذاشته و مخلوط آرد را بیفزایید . خمیر را به اندازه ی مساوی بین 3 قالبی که آماده کرده اید تقسیم نموده و به مدت 40 – 50 دقیقه در فر بگذارید بپزد و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون بیاورید .

 طرز تهیه فراستینگ کاراملی :

در قابلمه ای 2 لیتری شکر و یک چهارم فنجان را روی حرارت متوسط به بالا به جوش بیاورید و بدون این که هم بزنید صبر کنید تا شکر به رنگ کهربایی در آید سپس از روی حرارت برداشته و حین هم زدن خامه را کم کم اضافه کنید بهتر است از قاشقی بلند استفاده کنید که حین اضافه کردن خامه به شکر روی دستتان نپاشد . وانیل را هم با مواد مخلوط  کنید .

کره و نمک را هم بزنید تا روشن و پوک شود . سرعت را کم کرده و پودر شکر را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود . کارامل را که سرد شده کم کم به صورت نواری باریک حین هم زدن به مواد اضافه کرده با سرعت متوسط به بالا حدود 2 دقیقه هم بزنید یکدست شود . با یک حوله مرطوب روی کرم را بپوشانید تا خشک نشود .

طرز تهیه سس شکلات :

شکلا و خامه را مخلوط کرده روی حرارت متوسط به بالا بگذارید تا شروع به بخار شدن کند سپس از روی حرارت برداشته و 2 – 3 دقیقه هم بزنید تا شکلات ذوب شود . سیروپ ذرت و وانیل را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود و حدود 10 – 15 دقیقه در یخچال بگذارید که کمی سرد شود ولی خودش را نبندد .

بین لایه های کیک را با فراستینگ کاراملی پر کنید سپس روی سطح کیک یک لایه نازک کرم کشیده نیم ساعت در یخچال بگذارید خنک شود و دوباره تمام سطح کیک را کاملا با کرم کاراملی بپوشانید و روی کیک گاناش شکلاتی بریزید و اجازه دهید از لبه های کیک بریزید و روی کیک را با تکه های شکلات و آجیل های کاراملی تزئین کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

آموزش پخت و تزئین کیک شکلاتی با فراستینگ کاراملی
4 (64%) 59 رای