کیک,کیک بستنی,کیک بستنی تولد

کیک براونی و بستنی

کیک بستنی قهوه

مواد لازم برای براونی
شکلات رنده شده 300 گرم
شکر سه چهارم فنجان
شکر قهوه ای تیره یک چهارم فنجان
کره مکعبی خرد شده نصف فنجان
تخم مرغ بزرگ هم دما با اتاق 3 عدد
آرد دو سوم فنجان
نمک نصف ق چ
لایه بستنی
بستنی قهوه 750 گرم
بستنی وانیلی 500 گرم
فاج شکلاتی 2 ق غ
 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک بستنی قهوه آشنا میکنیم .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . یک قالب گرد 20 سانتی را با کاغذ روغنی پوشانده اطرافش را کمی چرب کنید .

240 گرم شکلات رنده شده را به همراه شکر و کره روی حرارت بخار آب ذوب کنید و سپس کناری بگذارید کمی از حرارت بیوفتد .

تخم مرغ ها را یکی یکی به شکلات اضافه کرده هم بزنید بکدست شود . در کاسه ای دیگر آرد و نمک را مخلوط کرده به همراه مابقی شکلات به ماد اضافه کرده هم بزنید یکدست شود و در قالبی که آماده کرده بودید ریخته 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید بپزد . اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون بیورید 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد و با کاردک اطراف براونی را از قالب جدا کنید و سپس روی توری سیمی برگردانید خنک شود .

کیک,کیک بستنی,کیک بستنی تولد

طرز تهیه براونی

حلقه ی اطراف قالب را روی سینی ای که با کاغذ روغنی پوشانده اید بگذارید و دورش را با تلق و چسب مطابق تصویر کاملا دور گیری کنید . براونی را داخل قالب گذاشته و رویش را با بستنی قهوه که کمی نرم شده  هم زدید بپوشانید و صاف کنید و 2 – 3 ساعت در فریزر بگذارید تا لایه بستنی خودش را بگیرد .

کیک بستنی را از فریزر بیرون آورده و با یک لایه بستنی وانیلی که نرم شده و هم زدید بپوشانید و رویش را صاف کنید و در چند جا روی بستنی وانیلی فاج شکلاتی گذاشته و با چاقو رویش بکشید تا به حالت مرمری رنگهای قهوه ای و سفید با هم مخلوط شوند و دوباره رویش را با پلاستیک پوشانده 3 ساعت یا بیشتر در یخچال بگذارید کاملا خنک شود . اگر فرصت داشتید بهتر است یک شب کامل کیک بستنی را در فریزر بگذارید بماند تا کاملا خودش را بگیرد .

قبل از سرو کیک بستنی را از یخچال در آورده و حلقه ی اطرافش را باز کرده سپس لایه ی تلق اطرافش را با ملاحظه باز کنید و اگر بستنی شروع به ذوب شدن کرد دوباره رویش را با پلاستیک پوشانده در فریزر بگذارید بماند .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کیک بستنی قهوه
4 (64%) 59 رای