تزئین کیک,کیک لیمو,کیک با رویه مرنگ

فراستینگ مرنگ برای روی کیک

کیک لیمویی با آیسینگ مرنگ

مواد لازم برای کیک لیمویی
شکر 1 و سه چهارم فنجان
آرد کیک 2 و نیم فنجان
بکینگ پودر 2 ق چ
جوش شیرین نصف ق چ
نمک 1 ق چ
تخم خرفه 1 و نیم ق چ
هل نصف ق چ در صورت تمایل
تخم مرغ 2 عدد
دوغ کره 1 فنجان
روغن مایع نصف فنجان
عصاره وانیل 1 ق چ
رنده پوست لیمو 1 عدد
آب جوش سه چهارم فنجان
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک لیمویی با آیسینگ مرنگ آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . سه عدد قالب گرد 20 سانتی را چرب کرده آرد پاشی کنید و کناری بگذارید . شکر ، آرد کیک ، بکینگ پودر ، جوش شیرین ، نمک ، تخم خرفه و هل را با هم مخلوط کنید. تخم مرغ ، دوغ کره ، روغن ، وانیل و رنده پوست لیمو را مخلوط کنید . مواد مرطوب را کم کم به مواد خشک اضافه کرده هم بزنید یکدست شود . آب داغ را اضافه کرده مخلوط کنید . خمیر را بین سه قالبی که آماده کرده بودید تقسیم نموده و به مدت 25 – 28 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون بیاورید و 10 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس روی توری سیمی برگردانید تا به دمای اتاق برسد .
مواد لازم برای کشک لیمو
آب لیمو ترش یک چهارم فنجان + 1 ق غ
رنده پوست لیمو نصف ق غ
زرده تخم مرغ 3 عدد
شکر نصف فنجان + 2 ق غ
کره 4 ق غ
 
اب لیمو ترش ، رنده پوست لیمو ، زرده تخم مرغ و شکر را با هم مخلوط کنید و روی حرارت متوسط بگذارید و حدود 6 – 8 دقیقه هم بزنید تا غلیظ شده و به پشت قاشق بچسبد سپس از روی حرارت برداشته و کره را اضافه کرده مخلوط نمایید و رویش را پوشانده در یخچال بگذارید سرد شده غلیظ تر شود .
مواد لازم برای آیسینگ مرنگ
سفیده تخم مرغ 3 عدد بزرگ
شکر سه چهارم فنجان
نمک 1 پینچ
عصاره وانیل نصف ق چ
 

سفیده تخم مرغ و شکر را مخلوط نموده روی حرارت بخار آب هم بزنید تا شکر حل شده و سفیده داغ شود .  سفیده ها را از روی حرارت برداشته با سرعت بالا هم بزنید تا فرم گرفته و درخشان شود . نمک و وانیل را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود .

مقداری کرم کره ساده در قیف ریخته و لایه های کیک را دور گیری کنید و وسطشان را با کشک لیمو پر کنید و لایه ها را روی هم گذاشته و تمام سطح کیک را با مرنگ پوشانده و تا حد امکان با کاردک صاف کنید و با استفاده از مشعل آشپزخانه با فاصله حدودا 20 سانتی رویش را برشته کنید و بلافاصله سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کیک لیمویی با آیسینگ مرنگ
4 (64%) 59 رای