کیک,کیک خانگی,کیک شکلاتی

تزئین کیک تولد شکلاتی

کیک لاته شکلاتی

برای 12 نفر

زمان آماده سازی : 15 دقیقه

زمان پخت : 35 دقیقه

مواد لازم برای کیک
کره نرم 1 فنجان معادل 250 گرم
شکر 1 فنجان معادل 200 گرم
آرد 1 و نیم فنجان معادل 190 گرم
بکینگ پودر 2 ق چ
نمک 1 ق چ
تخم مرغ کمی زده شده 4 عدد
عصاره وانیل 2 ق چ
پودر کاکائو یک چهارم فنجان معادل 30 گرم + مقداری برای تزئین
شیر یک چهارم فنجان معادل 60 میلی لیتر
قهوه 3 ق چ
آب داغ 3 ق غ
مواد لازم برای فراستینگ
خامه قنادی              1 و سه چهارم فنجان معادل 400 میلی لیتر
شکر 2 ق غ
عصاره وانیل نصف ق چ
پودر ژلاتین 2 ق چ
آب داغ 2 ق غ
 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک لاته شکلاتی آشنا میکنیم .

فر را با دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . دو عدد قالب کمربندی 20 سانتی را چرب کرده آرد پاشی کنید و کف قالب ها را با کاغذ روغنی بپوشانید .

آرد ، نمک و بکینگ پودر را با هم مخلوط نموده الک کنید . در کاسه ای دیگر کاکائو را الک نمایید . قهوه را در آب داغ حل کنید .

تخم مرغ ها را هم بزنید تا از حالت لختگی در آیند سپس وانیل را با آن ها مخلوط نمایید .

کره و شکر را مخلوط کرده هم بزنید تا کرمی و روشن و پوک شوند . تخم مرغ را حین هم زدن کم کم اضافه کنید یپی آرد و شیر را در دو مرحله به صورت متناوب اضافه کرده کرده هر بار در حدی که خمیر یکدست شود هم بزنید .

خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید پودرکاکائو و قهوه حل شده  را با یک قسمت خمیر مخلوط نموده .

کیک,کیک خانگی,کیک شکلاتی

طرز تهیه خامه روی کیک

خمیر وانیلی را در چند قسمت هر کدام از قالب ها بریزید و سپس بینشان را با خمیر شکلاتی پر کنید و با دم قاشق بدون این که به کف قالب برخورد کند کمی دو رنگ را در هم بیامیزید تا حالت ابر و باد بگیزند . بیش از حد خمیرها را با هم مخلوط نکنید.

کیک ها را به مدت 30 – 35 دقیهق در فر بگذارید بپزند و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر خارج نمایید . 2 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتند سپس اطرافش را با کاردک از قالب جدا کرده کمربند را باز کنید و روی توری سیمی برگردانید  و بگذارید کاملا خنک شوند .

برای تهیه فراستینگ روی کیک :

ژلاتین را روی آب داغ پاشیده و 5 دقیقه کناری بگذارید حل شود . کمی خامه را به مخلوط ژلاتین اضافه کنید تا به غلظت ماست برسد .

خامه را هم بزنید کمی که حجیم شد شکر را کم کم اضافه کرده عصاره وانیل را هم اضافه کنید و سپس ژلاتین را بیفزایید و هم بزنید تا خامه کاملا فرم بگیرد .

بین دو لایه کیک را با مقداری ازین فراستینگ پر کنید و روی هم گذاشته سپس تمام سطح کیک را با فراستینگ بپوشانید . روی کی وسط آن پودر کاکائو بپاشید و اطراف کیک را مطابق تصویر میتوانید با دانه های قهوه یا شکلات تزئین کنید . حداقل یک ساعت قبل از پذیرایی یک را در یخچال بگذارید بماند و سپس با یک فنجان قهوه لاته سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کیک لاته شکلاتی
4 (64%) 59 رای