بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال -آکابلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال -آکا

آکاایران: بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

آکاایران: سامانه بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

به گزارش آکاایران: سامانه حاضر، توسط فدارسیون فوتبال و به منظور ایجاد سهولت و تکریم تماشاگران عزیز جهت دریافت بلیط مسابقات فوتبال، ایجاد شده است. فاز اول این سامانه، مختص جایگاه شش هزار نفری ورزشگاه آزادی است که البته در حال گسترش به کل ورزشگاه است. از جمله دستاوردهای سامانه حاضر عبارتند از:

صدور کارت های شخصی برای هر فرد و درج عکس صاحب کارت بر روی کارت
خرید بلیط با کارت های شخصی از طریق اینترنت علاوه بر روش حضوری
خریداری بلیط مسابقات از زمان مشخص شدن بازی ها از طریق اینترنت
امکان تحویل کارت بلیط در هر نقطه از کشور
امکان انتخاب موقعیت دلخواه در زمان خرید بلیط در اینترنت و مشاهده چشم انداز محل تماشای مسابقه حتی در هنگام خرید بلیط
یکبار خرید کارت اما استفاده چندین ساله برای بلیط مسابقات
امکان خرید گروهی مسابقات (خرید کل بلیط مسابقات یک فصل تیم دلخواه)
شارژ ریالی کارت
امکان خرید بلیط برای دوستان و اقوام
امکان انتقال بلیطهای موجود داخل کارت، به کارت المثنی جدید درصورت مفقود شدن کارت
افزایش امنیت در خرید بلیط و جلوگیری از بازار سیاه فروش بلیط بواسطه استفاده از کارت های هوشمند
امکان استفاده از بلیط در بوفه های داخل ورزشگاه پس از راه اندازی کارتخوان های بوفه ها
سهولت در خرید بلیط و ورود به ورزشگاه بصورت منظم
کلیه متقاضیان دریافت کارت بلیط مسابقات ورزشگاه آزادی، می توانند با ثبت نام در سامانه، کارت الکترونیکی مسابقات را دریافت نمایند و پس از دریافت کارت، کلیه بلیط مسابقات فوتبال ورزشگاه آزادی را از طریق اینترنت خریداری نمایند.
انواع کارت های قابل ارائه عبارتند از:
کارت های بانام یا شخصی که بر روی هر کارت، مشخصات دارنده کارت بصورت رنگی و زیبا چاپ شده و لذا به منزله کارت جامعه دوستداران فوتبال، شناخته خواهد شد. با استفاده از این نوع کارتها، امکان خرید بلیط از روی اینترنت نیز میسر می گردد.

دارندگان کارت های بانام یا شخصی، امکان استفاده از سایربخش های ورزشگاه آزادی نظیر استخر و غیره و همچنین سایر ورزشگاه ها را نیز دارا هستند که به تدریج، به بهره برداری خواهد رسید.

کارت های بی نام نیز کارتهایی است که در محل ورزشگاه فروخته و تحویل میگردد. کارت های بی نام، بدون اطلاعات هویتی دارنده کارت است و قابلیت خرید بلیط از طریق اینترنت را ندارد و مستلزم خرید بصورت حضوری است. به کلیه متقاضیان و علاقمندان توصیه می شود، جهت استفاده بهتر از زمان و سهولت در خرید حتی از طریق اینترنت در منزل، از کارت های شخصی یا بانام استفاده کنند.

 

بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

 

استادیوم یکصدهزار نفری ورزشگاه آزادی
مساحت استادیوم یکصدهزار نفری ورزشگاه آزادی 141000 متر مربع می باشد و در هر فصل مسابقات، حدود 60مسابقه فوتبال لیگ برتر، جام حذفی، مسابقات آسیایی و همچنین دوستانه خارجی تیم ملی و برخی مسابقات دیگر در این استادیوم برگزار می گردد. طرح استادیوم براساس دید کامل برای همه تماشاچیان در نظر گرفته شده است بطوریکه حداکثر دید تماشاچی از مرکز زمین در شمال و جنوب 136 متر و در شرق وغرب 126 متر است. زمین بازی استادیوم از چمن طبیعی و اطراف چمن یک پیست دوومیدانی در هشت ردیف از جنس تارتان قرار دارد و در قسمت غربی استادیوم و ضلع جنوب جایگاه ویژه، جایگاه گزارشگران صداوسیما و در جنب راست این محل، جایگاه خبرنگاران با ظرفیت 85 نفر احداث شده است.

 

برای شروع ثبت نام اینجا را کلیک نمایید

 

بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

 

راهنمای ورود به ورزشگاه، مخصوص تماشاگرانی که بلیط الکترونیکی خود را از طریق اینترنت خریداری نموده‏اند

تماشاگران عزیزی که با مراجعه به وب سایت سامانه به آدرس www.footballeticket.ir از طریق اینترنت بلیط الکترونیکی تهیه کرده اند، می بایست جهت تماشای مسابقه و استقرار خود، مراحل ذیل را طی نمایند:
1-با همراه داشتن کارت و رسید خرید اینترنتی بلیط خود، به درب ورودی غربی و شرقی مراجعه کرده و کارت خود را به دستگاه کارتخوان موجود در ورودی مذکور نزدیک نمایید.
2-در صورتیکه بلیط مسابقه حاضر را خریداری کرده باشید، چراغ ورودی سبز شده و پیغام خوش آمدگویی ظاهر می شود.
3-رسید راهنمای محل استقرار را از کارتخوان دریافت کرده و وارد محوطه ورزشگاه شوید.
4-در محوطه ورزشگاه با استفاده از راهنمای محل استقرار و تابلوهای راهنمای نصب شده در ورزشگاه، گیتِ مرتبط با موقعیت استقرار خود را که در رسید درج شده، پیدا نمایید.
5-با ورود به گیت مورد نظر و نزدیک کردن کارت خود به قسمت شیشه ای تعبیه شده روی آن، گیتِ مرتبط با موقعیت استقرار باز شده و شما می توانید وارد استادیوم شوید.
6-با استفاده از راهنمای محل استقرار و راهنما های نصب شده در استادیوم، بلوک، ردیف و صندلی خود را پیدا کرده و مستقر شوید.
7-در صورتیکه در استادیوم به هر علتی جهت استقرار با مشکل مواجه شدید، به بازرسان مستقر در ورزشگاه که کارتخوان همراه دارند، مراجعه نمایید.

 

راهنمای ورود به ورزشگاه، مخصوص تماشاگرانی که بلیط الکترونیکی خود را در ورزشگاه خریداری می نمایند
تماشاگران عزیزی که جهت تهیه بلیط الکترونیکی مسابقه به ورزشگاه مراجعه کرده اند، می بایست جهت استقرار خود و تماشای مسابقه مراحل ذیل را طی نمایند:
1-با توجه به تابلوهای راهنما به کیوسک فروش بلیط مراجعه نمایید.
2-در صورتیکه کارت الکترونیکی به همراه دارید، جهت خرید بلیط به باجه محل فروش بلیط مراجعه نموده تا بلیط مسابقه روی کارت ثبت و رسید راهنمای محل استقرار تحویل شما شود.
3-در صورتیکه کارت الکترونیکی به همراه ندارید، از باجه محل فروش بلیط، کارت و بلیط مسابقه را خریداری و رسید خرید کارت و راهنمای محل استقرار را دریافت نمایید. این نوع از کارتها قابل عودت به باجه های فروش بلیط است و در این صورت هزینه پرداختی بابت خرید کارت نیز به شما برگشت داده خواهد شد.
4-پس از تهیه بلیط به درب ورودی غربی و شرقی مراجعه کرده و کارت خود را به دستگاه کارتخوان موجود در ورودی مذکور نزدیک نمایید.
5-در صورت تهیه بلیط مسابقه حاضر، چراغ ورودی سبز شده و پیغام خوش آمدگویی ظاهر می‏شود و شما می‏توانید وارد محوطه ورزشگاه شوید.
6-در محوطه ورزشگاه با استفاده از راهنمای محل استقرار و تابلوهای راهنمای نصب شده در ورزشگاه، گیتِ مرتبط با موقعیت استقرار خود را که در رسید درج شده، پیدا نمایید.
7-با ورود به گیت مورد نظر و نزدیک کردن کارت خود به قسمت شیشه ای تعبیه شده روی آن، گیتِ مرتبط با موقعیت استقرار، باز شده و شما می توانید وارد استادیوم شوید.
8-با استفاده از راهنمای محل استقرار و راهنما های نصب شده در استادیوم، بلوک، ردیف و صندلی خود را پیدا کرده و مستقر شوید.
9-در صورتیکه در استادیوم به هر علتی جهت استقرار با مشکل مواجه شدید، به بازرسان مستقر در ورزشگاه که کارتخوان همراه دارند، مراجعه نمایید.

 

بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

 

پرسش های متداول

چگونه بلیط دسته جمعی بخریم؟

روند ذیل را طی نمایید:
1-با یک حساب کاربری وارد سامانه شوید.
2-منوی خرید بلیط را انتخاب کنید.
3-بازی مورد نظر و تیم مورد علاقه را انتخاب کنید.
4-تعداد بلیط بلوک مورد نظر را انتخاب و لینک خرید بلیط را کلیک کنید.
5- بلیط اول برای حساب کاربری لاگین شده است، در مقابل سایر بلیطها، شماره کارتهای الکترونیکی فوتبال سایر افراد مورد نظر را وارد نموده و تایید نمایید.
6- اطلاعات افراد مورد نظر را بررسی کرده به صفحه بانک بروید، پس از پرداخت، بلیط برای شما ذخیره می شود.
7- از رسید خرید اینترنتی بلیط پرینت بگیرید.

 

کاربرانی که کارت بلیط خود را پس از گذشت سه هفته از درخواست کارت دریافت نکرده اند چگونه می توانند کارت خود را دریافت کنند؟
پست پیشتاز جهت ارسال کارت بلیط دو مرتبه به آدرس کاربر (ذکر شده در اطلاعات کاربری) مراجعه می کند و در صورت عدم حضور فرد و یا آدرس اشتباه، کارت را به شرکت افق سبز برگشت می زند.کاربران برای دریافت کارت خود می توانند با شرکت افق سبز تماس گرفته و با مراجعه حضوری کارت خود را از محل شرکت دریافت کنند(اطلاعات تماس شرکت در قسمت “درباره ما” موجود است) و یا در روز برگزاری هر مسابقه ای در ورزشگاه آزادی، به محل مخصوص دریافت کارت های برگشت خورده از پست، مراجعه و کارت خود را دریافت نمایند

 

من کارت خود را تحویل گرفته ام و بلیط اینترنتی مسابقه را خریده ام، برای ورود به ورزشگاه لازم است چه چیزی همراه داشته باشم؟

1- کارت بلیط 2- رسید خرید اینترنتی بلیط

 

من هنگام خرید بلیط مسابقه، فراموش کردم رسید خرید اینترنتی بلیط را چاپ کنم، چگونه برای چاپ دوباره می توانم به آن دسترسی پیدا کنم؟

جهت مشاهده رسید خرید اینترنتی بلیط های خریداری شده کافی است از منوی سمت راست گزینه “حساب کاربری من” و سپس گزینه “بلیطهای خریداری شده” را کلیک کنید و رسید خود را چاپ کنید.

 

چگونه می توانم گزارش مالی حساب کاربری خود را ببینم؟
جهت مشاهده گزارش مالی کافی است از منوی سمت راست گزینه “گزارش سوابق تراکنش کاربر” را کلیک کرده در صفحه باز شده، به تفکیک نوع تراکنش و تاریخ مد نظر، گزارش مورد نیاز را ملاحظه نمایید.

 

PIN و PUK کارت چیست؟
همراه با کارت، برگه‏ای درون پاکت پستی ارسال شده است که بر روی آن دو شماره PIN و PUK نوشته شده است. در حفظ و نگهداری این دو شماره دقت کنید. در انجام برخی از عملیات کارت به این دو شماره نیاز خواهید داشت.

 

منوی فعال سازی کارت(PUK) چیست؟
بعد از تحویل کارت به کاربر، کاربر با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شده از منوی سمت راست گزینه فعال سازی کارت(PUK) را کلیک می کند. در این صفحه کاربر PUK کارت خود را که در پاکت ارسال کارت موجود است، وارد نموده که در صورت صحیح بودن کد، پیغام “کارت شما با موفقیت فعال شد” به کاربر داده می شود. در این صورت کاربر به منوی رهگیری کارت مراجعه کرده و مشاهده خواهد کرد که کارت در مرحله فعال در وضعیت تایید می باشد.

 

منوی رهگیری کارت چه اطلاعاتی به ما می دهد؟
صدور کارت شامل شش مرحله است که هر مرحله می تواند سه وضعیت (بررسی نشده/تایید شده/دارای خطا) داشته باشد. در صورتی که اپراتور سامانه در هر مرحله کارت را خطا دار تشخیص دهد عنوان خطای مرحله مذکور و شرح آن ذکر خواهد شد مطابق با جدول ذیل:
1-هنگامی که کاربران محترم از سامانه، کارت خریداری می کنند، کارت در اولین مرحله وارد مرحله اعتبار سنجی می شود. اطلاعات ثبت نامی کاربر در این مرحله بررسی و تایید شود. درصورتی که در این مرحله اطلاعات دارای خطا شوند، عنوان و شرح خطا برای کاربر ذکر می شود تا اطلاعات خود را اصلاح نماید تا بعد از اصلاح، مجددا اطلاعات ثبت نامی بررسی شوند.
2-در صورتیکه اطلاعات کاربر در مرحله اعتبارسنجی تایید شود، کارت وارد مرحله چاپ می شود در این مرحله به کاربر یک شماره کارت یکتای 16 رقمی تخصیص داده می شود که با این شماره تا زمانی که کارت به دست فرد برسد کاربر می تواند از سایت بازی های ارائه شده را خریداری نماید. در این مرحله اطلاعات هویتی کاربر بر روی بدنه کارت چاپ می شود.
3-بعد از چاپ موفقیت آمیز اطلاعات کاربر بر روی کارت، کارت وارد مرحله شخصی سازی شده و ساختار درونی کارت ایجاد می شود.
4-در صورت موفقیت آمیز بودن مرحله قبل، کارت وارد مرحله پاکت گذاری شده و پاکت هر کارت تولید و عملیات پاکت گذاری انجام می شود.
5-بعد از مرحله پاکت گذاری، متناسب با نوع تحویل (پستی و پیشخوان) کارتها به مراکز مربوطه جهت تحویل ارسال می گردد.
6-بعد از تحویل کارت به کاربر، کاربر با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شده از منوی سمت راست گزینه فعال سازی کارت(PUK) را کلیک می کند. در این صفحه کاربر PUK کارت خود را که در پاکت ارسال کارت موجود است، وارد نموده در صورت صحیح بودن پیغام “کارت شما با موفقیت فعال شد” به کاربر داده می شود. در این صورت کاربر به منوی رهگیری کارت مراجعه کرده و مشاهده خواهد کرد که کارت در مرحله فعال در وضعیت تایید می باشد.
لازم به ذکر است در هر مرحله ای بجز مرحله اعتبارسنجی خطاهای احتمالی در حین فرآیند صدور، توسط اپراتور رفع می گردد. همچنین اگر در رهگیری کارت چندین کارت مشاهده می کنید، فقط یک شماره کارت که خطادار نیست معتبر است.

 

ردیف

شماره کارت

مرحله صدور

وضعیت مرحله

عنوان خطا

شرح خطا

1

اعتبار سنجی

بررسی نشده/تایید شده/دارای خطا

در صورتیکه وضعیت مرحله، دارای خطا باشد این فیلد پر می شود

در صورتیکه وضعیت مرحله، دارای خطا باشد این فیلد پر می شود

2

تخصیص شماره کارت 16 رقمی یکتا

چاپ

3

شماره کارت 16 رقمی

شخصی سازی

4

پاکت گذاری

5

تحویل پست/پیشخوان

6

فعال

 

 

 

 

قیمت انواع بلیط و کارت بلیط ورزشگاه آزادی چقدر است؟

قیمت بلیط جایگاه ورزشگاه آزادی:150,000 ریال
قیمت بلیط طبقه پایین ورزشگاه آزادی: 80,000 ریال
قیمت بلیط طبقه بالا ورزشگاه آزادی: 50,000 ریال
قیمت کارت بلیط الکترونیکی فوتبال: 120،000 ریال

 

فرآیند صدور و تحویل کارت چه مدت طول می کشد؟
مدت زمان مورد نیاز جهت صدور و تحویل کارت یک تا سه هفته است.

 

کارت از چه طریقی به دست ما می رسد؟
فعلا کارت فقط از طریق پست پیشتاز به دست شما می رسد.

 

چگونه مطمئن شویم کارت را خریداری کرده ایم؟
در رهگیری کارت اگر کارت در مرحله اعتبار سنجی است یعنی کارت با موفقیت خریداری شده است.

 

با یک کارت چند بلیط می توان خرید؟
به جهت جلوگیری از بازار سیاه با یک کارت، در هر بازی یک بلیط می توان خرید. این قابلیت نیز فراهم شده است که با داشتن شماره کارت دوستان و اقوام خود برای ایشان بتوانید بلیط بخرید. اگر شماره کارت اقوام و دوستان خود را در سیستم وارد کنید و بلیط برای آنان بخرید، بلیط بر روی کارت ایشان ثبت می شود و جهت ورود به ورزشگاه باید از کارت خود استفاده کنند. در بازی های حساس عکس کارت با فرد تطبیق داده می شود و در صورت عدم تطبیق از ورود فرد ممانعت می شود

 

مدت اعتبار کارت بلیط الکترونیکی فوتبال چند سال است؟
مدت اعتبار کارت بلیط الکترونیکی فوتبال سه سال است که در پایان تاریخ اعتبار در صورتی که کارت سالم باشد قابل تمدید است.

 

تماشاگرانی که کارت بلیط با نام ندارند چگونه می توانند بلیط مسابقه فوتبال تهیه کنند؟
در قسمتی از ورزشگاه که بلیط فروشی الکترونیکی راه اندازی شده است، بلیط به صورت اینترنتی قبل از بازی به فروش می رسد. در صورتی که کل بلیطها از طریق فروش اینترنتی به اتمام نرسد، بقیه بلیطها در ورزشگاه با کارت بی نامی که باجه های بلیط فروشی به تماشاگران می دهند و بعد از بازی قابل استرداد است، به فروش خواهد رسید.

 

آیا می توان اطلاعات حساب کاربری خود را ویرایش کرد؟
اطلاعات قابل ویرایش از منوی حساب کاربری من گزینه ویرایش، در دسترس است.

 

چه کسانی می توانند در این سایت ثبت نام کنند و کارت بگیرند؟
محدودیتی در عضو شدن و گرفتن کارت عضویت در این سامانه وجود ندارد. اما کاربرد کارت های این سامانه فعلا فقط جهت خرید بلیط مسایقات فوتبال می باشد. درآینده برای این کارت ها کاربردهای گسترده تری پیش بینی شده است.

 

در هنگام ثبت نام چرا باید در وارد نمودن اطلاعات هویتی دقت کرد؟
زیرا این اطلاعات توسط شما قابل ویرایش نیستند در صورت مغایرت این اطلاعات، کارت به شما تحویل داده نخواهد شد.
در صورتی که این اطلاعات را اشتباه وارد کردید قبل از درخواست کارت از طریق منوی “تماس با ما” به بخش پشتیبانی پیغام داده و درخواست تغییر اطلاعات را بکنید. توجه کنید اگر بدون تصحیح اطلاعات درخواست کارت بدهید، کارت شما با اطلاعات غلط چاپ شده و در نتیجه دارای خطا خواهد شد و از سیستم خارج می شود و شما باید هزینه صدور مجدد کارت را پرداخت کنید.

 

من عضو فدراسیون فوتبال هستم و کارت هوشمند عضویت فدراسیون را دارم آیا باید از اینجا نیز کارت بگیرم؟
خیر، نیازی به این کار نیست. شما حتی لازم نیست که در این سامانه ثبت نام کنید. با همان نام کاربری و رمزعبوری که عضو سامانه هوشمند عضویت فدراسیون فوتبال (fcard.ir) شدید می توانید در این سامانه نیز وارد شوید و با همان کارت عضویت خود اقدام به خرید بلیط نمایید.

 

در سایت ثبت نام کرده ام اما نمی توانم بلیط بخرم، چرا؟
شما قبل از خرید بلیط ابتدا باید درخواست کارت بدهید تا برای شما کارت صادر شود. معمولا فرآیند درخواست کارت بین ۱ تا ۳ هفنه طول می کشد. لازم به ذکر است که بعد از تحویل کارت ابتدا باید آنرا فعال کنید و سپس اقدام به خرید بلیط نمایید.

 

آیا می توان بلیط بازی های آینده را از سایت خریداری کرد؟
بله شما می توانید بلیط بازی هایی که در آینده برگزار می شود را از سایت تهیه نمایید.

منبع :

گردآوری توسط بخش فوتبال سایت آکاایران
تبلیغات