معرفی تیم فوتبال پرسپولیس

Notice: Undefined offset: 0 in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/sq/includes/content.php on line 750

Notice: Undefined index: in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/sq/includes/content.php on line 752

Notice: Undefined index: time in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/sq/includes/content.php on line 763

آکاایران: Warning: strpos(): Empty needle in /home/asemooni/public_html/wp-includes/media.php on line 1088

معرفی تیم فوتبال پرسپولیس

معرفی تیم فوتبال پرسپولیس -آکامعرفی تیم فوتبال پرسپولیس -آکا

آکاایران: معرفی تیم فوتبال پرسپولیس

باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیادگذاری شده و از باشگاه های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران است.
پرسپولیس در جام خلیج فارس بازی می کند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته است. این باشگاه پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهمترین بازی باشگاهی در ایران است.همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی “ای اس پی ان” نیز در گزارشی از باشگاه های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.
پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، ۹ بار در بالاترین دسته لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده یک جام منطقه ای، ۲ جام تخت جمشید، ۴ جام آزادگان و ۲ جام خلیج فارس و از این جهت رکورددار است. ۵ بار قهرمانی در جام حذفی ایران و یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا از دیگر قهرمانی های مهم پرسپولیس اند.
فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه را در رده چهارم برترین باشگاه های فوتبال آسیا در قرن بیستم اعلام کرده است. همچنین طبق رده بندی برترین تیم های باشگاهی جهان در سال ۲۰۱۲ میلادی، تیم فوتبال پرسپولیس تهران با ۷۵ امتیاز و کسب رتبه ۲۹۵ جهان، سومین تیم ایرانی و در بین تیم های قاره آسیا در مکان سی و سوم قرار گرفت. طبق آخرین رده بندی برترین تیم های باشگاهی جهان در اوت ۲۰۱۳ میلادی که توسط فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال صورت گرفت، تیم فوتبال پرسپولیس با کسب ۱۴۳۲٫۰۶ امتیاز و کسب رتبه ۴۴۱ جهان، پنجمین تیم ایرانی بوده و در بین تیم های قاره آسیا در مکان چهل و یکم قرار دارد.باشگاه پرسپولیس اولین وتنها باشگاه ایرانی ست که هواپیمای اختصاصی دارد.

 

به گزارش آکاایران: ورزشگاه آزادی ورزشگاه خانگی پرسپولیس پیش از انقلاب

پرسپولیس پیش از ساخته شدن ورزشگاه آزادی، بازی های خود را در ورزشگاه امجدیه برگزار می کرد و در آغاز بنیادگذاری ورزشگاهی مجهز به استخر، زمین ژیمناستیک و بولینگ در مجموعه بولینگ عبده در اختیار داشت. این مجموعه در امرداد سال ۱۳۵۷ دچار آتش سوزی شد.
عبده در شهرک اکباتان زمینی را خریداری کرد و در آن یک ورزشگاه فوتبال با نام «آپادانا» بر پا کرد. پرسپولیس به دلیل کمبود امکانات برای هوادارانش و همکاری نکردن دیگر باشگاه ها، تنها یک بازی در ورزشگاه آپادانا انجام داد و پس از آن، از آپادانا به عنوان زمین تمرین بهره گرفت. همچنین به دلیل نبود پشتیبانی دیگر باشگاه های فوتبال ایران از حرفه ای شدن باشگاه پرسپولیس، عبده در سال ۱۳۵۲ ورزشگاه آپادانا را به ارزش ۲۰۰٬۰۰۰ تومان به باشگاه راه آهن فروخت. ورزشگاه آپادانا امروز ورزشگاه راه آهن نامیده می شود و در همسایگی ورزشگاه شهید دستگردی جای دارد. پس از انقلاب، در سال ۱۳۵۹ بنیاد مستضعفان و جانبازان دارایی های این باشگاه را به سود خود مصادره کرد.

معرفی تیم فوتبال پرسپولیس

پس از انقلاب

باشگاه پرسپولیس ورزشگاه اختصاصی ندارد و برای بازی های خانگی خود ورزشگاه آزادی تهران را اجاره می کند تیم ملی فوتبال ایران و استقلال تهران نیز در این ورزشگاه به میدان می روند.در پی بازسازی چمن ورزشگاه آزادی در فصل ۸۲-۸۱، پرسپولیس بازی های خانگی خود را در ورزشگاه تختی برگزار کرد
در روزهای پایانی سال ۱۳۸۴، وبگاه رسمی باشگاه خبرهایی دربارهٔ این که پرسپولیس «ورزشگاه شهر قدس» را خریده است، منتشر کرد؛اما این ماجرا به علت مشکلات مالی و حقوقی باشگاه پایان یافت و به ثمر نرسید.

 

ورزشگاه درفشی فر

پیش از انقلاب، زمین های تمرین پرسپولیس ورزشگاه آپادانا و بولینگ عبده بود. وقتی بولینگ عبده مصادره شد پرسپولیس در تپه های داوودیه تمرین می کرد.
در سالیان اخیر، تمرینات تیم اصلی بیشتر در ورزشگاه کارگران انجام می شد. در شهریور ۱۳۸۷، پس از انتقال باشگاه راه آهن به شهرری، پرسپولیس ورزشگاه راه آهن را به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان برای یک سال اجاره کرد و پس از ۳۵ سال به ورزشگاه خانگی دیرین خود در شهرک اکباتان بازگشت. هم اکنون تیم اصلی پرسپولیس در ورزشگاه شهید درفشی فر تمرین می کند. تیم های پایه نیز در ورزشگاه امام رضا تمرین و بازی می کنند. در تیر ماه ۱۳۹۲ آکادمی باشگاه پرسپولیس نیز در ورزشگاه امام رضا راه اندازی شد.

معرفی تیم فوتبال پرسپولیس

افتخارات باشگاه پرسپولیس 

باشگاه فوتبال پرسپولیس پرافتخارترین باشگاه فوتبال در رقابت‎های باشگاهی ایران است. پرسپولیس با ۹ بار قهرمانی در بالاترین دسته لیگ فوتبال ایران، پرافتخارترین باشگاه در تاریخ این لیگ است.

ملی – کشوری

لیگ سطح اول کشوری : جام منطقه ای – لیگ تخت جمشید – لیگ قدس – لیگ آزادگان – لیگ برتر

قهرمانی : ۸۷-۸۶، ۸۱-۸۰، *۷۹-۷۸، ۷۸-۷۷، ۷۶-۷۵، ۷۵-۷۴، ۱۳۵۴، ۱۳۵۲، ۱۳۵۰

نایب قهرمانی : ۸۰-۷۹, ۷۳-۷۲, ۷۲-۷۱, ۶۹-۶۸, ۱۳۵۶، ۱۳۵۵، ۱۳۵۳

جام حذفی

قهرمانی :۱۳۸۹،۱۳۹۰، ۱۳۷۸، ۱۳۷۰، و ۱۳۶۶
نایب قهرمانی : ۱۳۹۲، ۱۳۸۵، ۱۳۴۸

جام شهید اسپندی

قهرمانی : ۱۳۵۹
 قهرمانی دوگانه : لیگ و جام حذفی

 

استانی

جام باشگاه های تهران

قهرمانی : ۱۳۶۹، ۱۳۶۸، ۱۳۶۷، ۱۳۶۶، ۱۳۶۵، ۱۳۶۱
نایب قهرمانی : ۱۳۶۰، ۱۳۶۲، ۱۳۷۰

 

جام حذفی تهران

قهرمانی : ۱۳۶۲، ۱۳۶۶
نایب قهرمانی: ۱۳۶۰

 

سوپرجام تهران

نایب قهرمانی: ۱۳۷۱

 

قاره ای – آسیایی

جام برندگان جام باشگاههای آسیا

قهرمانی: ۹۱-۱۹۹۰

نایب قهرمانی: ۹۳-۱۹۹۲

 

جام باشگاه های آسیا- لیگ قهرمانان آسیا

سوم: ۰۱-۲۰۰۰، ۲۰۰۰-۱۹۹۹، ۹۷-۱۹۹۶

چهارم: ۹۸-۱۹۹۷

غیررسمی

قهرمانی: ۱۳۴۷،قهرمانی: ۱۳۶۰،قهرمانی: ۱۳۷۴،قهرمانی: ۱۳۹۰

جایزه ها

باشگاه برتر ماه آسیا- فوریه ۱۹۹۹
تیم سال فوتبال ایران – ۱۳۸۷-۱۳۸۶

منبع :

گردآوری توسط بخش فوتبال سایت آکاایران
تبلیغات