10 واقعیت جالب در مورد جام جهانی

آکاایران:  

10 واقعیت جالب در مورد جام جهانی

10 واقعیت جالب در مورد جام جهانی -آکا10 واقعیت جالب در مورد جام جهانی -آکا

آکاایران: 10 واقعیت جالب در مورد جام جهانی


آکا ایران در این مطلب 10 واقعیت جالب و ناشناخته در مورد جام جهانی را به اطلاع شما می رساند.

به گزارش آکاایران: 1. پنجمین کشور، دومین بار

برزیل دومین بار است که میزبان جام جهانی می باشد و شامل 5 کشوری است که در آمریکای جنوبی میزبان جام جهانی بوده اند. آخررین بار 36 سال پیش آرژانتین در جام جهانی 1978 از آمریکای جنوبی میزبان جام جهانی بود.

2.بهترین تیم

برزیل با پنج با قهرمانی در جام جهانی رکورد دار می باشد با این حال آلمان بیش از برزیل به مرحله ی نیمه نهایی رسیده است.

3. مردی از دو دوره

سر ویویان ریچاردز قدیمی ترین بازیکن است وی در جام جهانی 1974 حضور داشته است.

4. زین الدین زیدان، فوتبالیست مدرن

زین الدین زیدان به عنوان یکی از بهترین و مطرح ترین بازکنان مدرن و تکنیکی در جام جهانی می باشد.ولی وی با 2 کارت قرمز و 4 کارت زرد خشن ترین بازیکن جام جهانی نیز می باشد. یکی از این کارت قرمز ها در جام جهانی 2006 وقتی بود که زیدان با سر به شکم ماتراتزی ایتالیایی کوبید.

5. داور کرواتی

کگراهام یک داور  کروات هست که در جام جهانی 2006 چند بازی را ثضاوت کرد. هر بازیکن به طور معمول وقتی دو کار زرد می گیرد اجبارا باید کارت قرمز بگیرد و از بازی خارج شود اما او این کار را نکرد.

6. خشن ترین بازی

در همان جام جهانی 2016 آلمان والنتین ایوانف خشن ترین بازی ادوار مختلف جام جهانی را قضاوت کرد. وی حدود 16 کارت زرد و 4 کارت رمز در بازی پرتغال و هلند نشان داد. این بازی که خشن ترین بازی جام جهانی می باشد در 25 ژوئن 2006 در ورزشگاه فرانک آلمان برگزار شد.

7. فوتبال جمعی

در جام جهانی 1970 تیم هلند به خاطر بازی جمعی در مقابل تیم میزبان یعنی آلمان خربی معروف شد. تنها بعد از گذشت یک دقیقه کرایف کاپیتان هلند توانست یک پنالتی برای تیمش به دست بیاورد یکی از بازیکنان تیم هلند پنالتی را به اوج آسمان زد و آن را هدر داد. و تیم آلمان غربی توانست آن بازی را 2-1 ببرد.

8. اولین آفریقایی

راجر میلای کامرونی اولین بازیکن آفریقایی است که توانست تا سن 42 سالگی و هچنین سه بار در جام جهانی بازی کند.

9. بیشترین گل

بیشترین گل زد شده در یک بازی 10 گل می باشد که توسط مجارستان به ال سالوادور در جام جهانی 1982 زده شد. آن بازی 10-1 به نفع تیم مجارستان به پایان رسید. بیشترین گل زده در ادوار مختلف جام جهانی توسط یک بازیکن 16 گل می باشد که این رکورد توسط رونالدو برزیلی هنوز نگه داشته شده است. اما میرسلاو کلوزه آلمانی که در ادوار مختلف جام جهانی 14 گل زده است این فرصت را دارد تا در جام جهانی 2014 برزیل این رکورد را از رونالدو بگیرد.

10. پخش نامحدود و گسترده

با پخش های زنده متعدد از بازی های جام جهانی و هم چنین کانال های پخش HD مسابقات جام جهانی شما می توانید خودتان را در خود برزیل احساس کنید و تمام مسابقات را ببینید.

منبع :

گردآوری توسط بخش فوتبال سایت آکاایران
تبلیغات