تأثیرات یوگا بر کاهش وزن در دوران میانسالی
تأثیرات یوگا بر کاهش وزن در دوران میانسالی

تأثیرات یوگا بر کاهش وزن در دوران میانسالی -آکاتأثیرات یوگا بر کاهش وزن در دوران میانسالی -آکا

آکاایران: تأثیرات یوگا بر کاهش وزن در دوران میانسالی

آکاایران: حرکات یوگا و مدیتیشن برخلاف دویدن روی دستگاه «تردمیل» کالری نمی سوزاند، اما مطالعات اخیر نشان می دهد که به کاهش وزن و کنترل وزن افراد در میانسالی کمک می کند.

تأثیرات یوگا بر کاهش وزن در دوران میانسالی

به گزارش آکاایران: متخصصین دریافتند، افرادی که دچار اضافه وزن هستند و در سنین ۵۰ سالگی به سر می برند و به طور متناوب ورزش یوگا انجام می دهند، پس از دو سال انجام حرکات یوگا، حدود ۳ کیلوگرم وزن کم می کنند در حالی که افراد عادی که در این سنین یوگا یا ورزش نمی کنند، دست کم ۶ کیلو اضافه وزن پیدا می کنند.
در دوران میانسالی، افراد به طور طبیعی در طی ۱۰ سال دچار اضافه وزن می شوند. اما آن دسته از کسانی که یوگا انجام می دهند، در این ۱۰ سال نه تنها دچار افزایش وزن نمی شوند، بلکه وزنشان نیز کاهش پیدا می کند. یکی از محققین به نام «آلن کریستال» که خود ۱۰ سال ورزش یوگا انجام می داده، می گوید: رابطه ای بین ورزش یوگا و سوختن کالری وجود ندارد، ولی ورزش یوگا به افراد کمک می کند تا از عادت های بد در خوردن غذا پرهیز کنند و مرتباً در حالت آرامش و سکون قرار داشته باشند. زیرا معمولاً افراد وقتی که عصبی هستند، استرس دارند یا دچار افسردگی می شوند، بیشتر غذا می خورند. اما ورزش یوگا این حالت را از بین می برد چرا که افرادی اینچنین به سلامتی بدن خود بسیار اهمیت می دهند. به طور مثال «ماری ایمانی» که معلم یوگا است، می گوید: «وقتی یک تکه پیتزا می خورم، انجام دادن حرکات یوگا برایم سخت و دشوار می شود.» بنابراین ورزش یوگا باعث آرامش، استقامت و انعطاف پذیری بیشتر در شما می شود.


منبع :

گردآوری توسط بخش مقالات یوگا سایت آکاایران
تبلیغات