تاریخچه تشکیل فدراسیون بین‌المللی ساواته (F.I.S) - آکا

تاریخچه تشکیل فدراسیون بین‌المللی ساواته (F.I.S)


ازشروع قرن 19 میلادی ساواته کاهای بلژیک، فرانسه و ایتالیا گاهگاهی با یکدیگر مبارزه می‌کردند. در 16 سپتامبر سال 1972 کنت پیر باروزی که فدراسیون ساواته فرانسه را در سال 1975 تاسیس کرد.

تاریخچه تشکیل فدراسیون بین‌المللی ساواته (F.I.S) - آکا

بین‌المللی

از سه کشور دعوت کرد تا فدراسیون بین‌المللی را تاسیس کنند اما تنها دو کشور بلژیک و فرانسه در این جلسه حضور یافتند و ایتالیا غیبت کرد.در دهم ژوئن 1982 پیر سیلویر، نایب رئیس فدراسیون ساواته فرانسه تصمیم گرفت تا اتحادیه بین‌المللی ساواته (U.I.B.F) را تاسیس کند اما مجدداً این پروژه تحقق نیافت.

در سال 1985 الکساندر وال میر بلژیکی مسابقات بین‌المللی را سازماندهی کرد که درآن ورزشکارانی از اروپا – افریقا – آمریکا و خاورمیانه حضور داشتند. در این سال پیر گایراد، رئیس فدارسیون ساواته فرانسه تصمیم گرفت تا با حضور نمایندگان 11 کشور جهان فدراسیون بین‌المللی ساواته را به مرکزیت پاریس تشکیل دهد. بلژیک – کامرون – فرانسه – انگلستان – هلند – ایتالیا – مراکش – موریتانی – سنگال – تونس و یوگوسلاوی، کشورهای مورد نظر وی بودند که در عین حال 3 کشور آلمان – اسپانیا و ساحل عاج به دلیل غیبت در این جلسه عذرخواهی کردند.در پایان این اجلاس، ژان ماری روسو به عنوان اولین رئیس فدراسیون بین‌المللی ساواته انتخاب شد و دو زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبانهای رسمی این فدراسیون معرفی شدند.


منبع:رزمی کار
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش ورزش های رزمی سایت آکاایران
تبلیغات