خم به جلو درحالت ایستاده - آکا

خم به جلو درحالت ایستاده

این حرکت می تواند قسمت داخلی پاها ، کمر و ستون فقرات را نیرومند سازد. کسانیکه انتهای ستون فقرات آنها مشکل دارد نباید این حرکت را بطور کامل انجام دهند.

خم به جلو درحالت ایستاده - آکا

کمر و ستون فقرات را نیرومند

 تمرین وضعیت خم به جلو به قوی ساختن ستون فقرات و پاها مناسب است.همچنین برای سفت کردن ارگانهای شکمی و آرامش ذهن مفید است. انجام این حرکت سردردهای ملایم را از بین می‌برد.این حرکت می تواند قسمت داخلی پاها ، کمر و ستون فقرات را نیرومند سازد.کسانیکه انتهای ستون فقرات آنها مشکل دارد نباید این حرکت را بطور کامل انجام دهند.این حرکت برای کسانی که از بیماری سیاتیک و صاف بودن کف پا رنج می برند مناسب می باشد.
1. در وضعیت تاداسانا (کوه) بایستید.خم به جلو درحالت ایستاده - آکا

کمر و ستون فقرات را نیرومند


2.
پاهای خود را به اندازه دو برابر عرض شانه ها باز کنید.پاشنه های خود را به سمت بیرون بچرخانید.خم به جلو درحالت ایستاده - آکا

آکاایران
3.
کف دستان را به حالت نیایش بر روی هم و روبروی قفسه سینه نگه دارید.
خم به جلو درحالت ایستاده - آکا

ایستاده4.
سعی کنید از محور لگن به سمت جلو خم شوید.(برای اینکه از طرز صحیح خم شدن خود به سمت جلو آگاه شوید، کم کم باسن را می کشیم بیرون . شکم را می کشیم بالا و آرام آرام خم می شویم.) بدون ایجاد تنش در چانه خود گردن را بیرون کشیده که این حرکت باعث می شود کمر صاف و کشیده شود.استخوان قفس سینه را به آرامی در جهت شکم خم می کنیم و از شکم نفس می کشیم. به نقطه ای بر روی زمین می نگریم.
خم به جلو درحالت ایستاده - آکا

درحالت

 

 


این حرکت را به آرامی انجام دهید و بر روی وضعیت صحیح کمر و قفسه سینه تمرکز کنید.
کسانیکه از کمردرد رنج می برند نباید کمر خود را زیاد خم کنند.

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ ـ مهرنوش نصوری
www.seemorgh.com
گردآوری توسط بخش حرکات ایستاده یوگا سایت آکاایران
تبلیغات