چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟

آکاایران: چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟

چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟

چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟

آکاایران: چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟

<>
چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟

کمبود سطوح تستسترون می تواند مشکلات عدیده ای را به وجود آورد اما برای جبران آن همواره راه حل هایی وجود دارد. تستسترون در طبقه بندی هورمون های مردانه به نام اندروژن یا آکا-استروئیدها قرار می گیرد. این هورمون هم دارای خواص اندروژنیک (ایجاد صفات مردانه) است و هم دارای خواص آنابولیک (ایجاد بهبود و افزایش در سایز عضلات) است که ویژگی دوم آن یعنی خواص آنابولیک بیشتر مورد توجه عموم ورزشکاران است. حرکات چند مفصلی با وزنه های سنگین از قبیل اسکوات، ددلیفت و پرس سینه بهترین نسخه تمرینی برای افزایش سطوح طبیعی تستسترون هستند.

۱ـ نشانه های کاهش تستسترون

از نشانه های کاهش تستسترون می توان به کاهش میل جنسی، کاهش توده عضلانی، افزایش ذخایر چربی، خستگی مزمن و کاهش انرژی، تغییر خلق و خو، ریزش مو و غیره را نام برد. باید بدانیم که نقش تستسترون این نیست که سطوح آن افزایش یابد و سپس بدن را ترک کند، بلکه عوارض خاص خود را نیز دارد. اول از همه در زمان بالا بودن مقدار آن در خون احساس خیلی خوبی در باشگاه خواهید داشت و حال عمومی خوبی را تجربه می کنید. سپس و در اثر احتمالی پایین آمدن تستسترون پی خواهید برد که عضلات به دست آمده در حال تحلیل هستند و به وضوح در حال کوچک تر و ضعیف تر شدن هستند.

۲ـ بازگشت تستسترون به سطوح اولیه

خبر خوب این که کاهش تستسترون قرار نیست حتما برای شما اتفاق بیافتد و اقداماتی وجود دارد که با انجام آنها می توانید از کاهش مقدار تستسترون جلوگیری کنید. اولین گام بررسی رژیم غذایی و نوع تمرین است.
در میان غذاها می توان از ماهی چرب سالمون، ماهی تن، تخم مرغ، پیاز، سیر، اسفناج، و کلم بروکلی که باعث بهبود سطوح طبیعی تستسترون می شوند را نام برد. اما در باشگاه تمرینات پرشدت که گروه های عضلانی بزرگ را شامل می شوند، وزنه های سنگین (متناسب با توان فرد) استراحت نسبتاً کوتاه بین ست ها و استفاده از حرکات چند مفصلی از قبیل ددلیفت، هالتر خم و پرس سینه به مراتب بهتر از حرکات تک مفصلی مثل جلوران بهترین توصیه برای افزایش طبیعی تستسترون هستند.

در نهایت عامل بعدی خواب است. کمبود خواب عامل اصلی کاهش تستسترون است. اگر خواب شبانه تان کمتر از ۸ ساعت باشد، بدن شما وارد فاز کاتابولیک (تخریب عضلات) خواهد شد. اول از همه بدن شما قادر به ریکاوری از جلسه تمرینی قبلی نخواهد بود، دوم آن که کم خوابی باعث افزایش کورتیزول خواهد شد و کورتیزول علت اصلی تخریب عضلانی، افزایش بافت چربی (خصوصاً در ناحیه شکم) و کاهش تولید تستسترون است.

چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟
<>
چگونه از کاهش تستسترون جلوگیری کنیم؟

۳ـ استفاده از مکمل

اگر شما احساس می کنید که تستسترون بدن شما پایین آمده، می توانید از مکمل های غذایی افزایش تستسترون استفاده کنید. معمولاً مکمل های افزاینده این هورمون شامل ماده ای به نام DAA یا دی-آسپاراگینیک اسید، فنوگریک (که نوعی ماده گیاهی ضد آریماتوراسیون است) و آنتی اکسیدان های قوی از جمله رسوراترول هستند که همه موارد فوق به اتفاق می توانند به بهبود ساختار عضلانی کمک کنند.

این مقالات را هم ببینید:

قانون نوین کات

راحت تر رکورد بزنید

بهترین مقدار استراحت در بدنسازی چقدر است؟

.

منبع : donyayeazoleh.com

تبلیغات